Gemipersoneli.com - Reklam
Üye girişi
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye ol | Şifremi Unuttum
Menü
Ana Sayfa
Foto Galeri
İş Fırsatları
Haber Arşivi
Hakkımızda
Sistem Nasıl Çalışıyor
Üye İstatistikleri
Medyada Sitemiz
Mesaj Panosu
GEMİ VİDEOLARI
Gemici Belgesi
İletişim
İçerik
Bilgi bankası
Liman Başkanlıkları
CV Hakkında ipucu
Makaleler
Anket
Linkler


Share |
25 Temmuz 2024
Haber
Anket
Mavi Marmara'ya yoğun ilgi
Samsun'da bulunan ve 15 Mart'ta kentten ayrılacak geminin 50 binin üzerinde ziyaretçi ağırlaması bekleniyor.

İHH İnsani Yardım Vakfı ve Canik Belediyesi'nin düzenlediği organizasyonla Samsunlularla buluşan, Gazze'ye insani yardım götürürken İsrail askerleri tarafından yapılan baskında 9 kişinin öldüğü, 30 kişinin yaralandığı Mavi Marmara gemisini 4 günde 12 bin kişi gezdi. 15 Mart'ta kentten ayrılacak geminin 50 binin üzerinde ziyaretçi ağırlaması bekleniyor.İHH İnsani Yardım Vakfı İl Temsilcisi Ömer İdris Akdin, Mavi Marmara gemisinin Çanakkale Zaferi'nin 100. yılı dolayısıyla Samsun'a geldiğini söyledi.

Samsunport Sanayi Rıhtımı'na 7 Mart'ta demirlenen geminin hafta içi limandan çekilerek açıkta ziyaretçilerini kabul ettiğini anlatan Akdin, gemiye ulaşımın botlarla sağlandığını belirtti.

Gemide, Çanakkale Savaşı'nın önemi ve mazlum coğrafyalardaki insanların durumuyla alakalı birçok konferans verildiğini dile getiren Akdin, şöyle konuştu:

"Bu konferanslara üniversite ve liselerdeki öğrencilerimiz katılıyor. Gemi, 15 Mart Pazar gününe kadar ziyarete açık. Şu ana kadar 12 bin civarında ziyaretçi aldık. İnşallah 50 binin üzerinde ziyaretçi almayı planlıyoruz. Yoğun talep var. Cumartesi günü gemi yine limana yanaşacak, şimdi deniz ortasında. O zaman daha çok ziyaretçi alacağız. İçerisinde mazlum coğrafyaları anlatan fotoğraflar olan sergimiz var."

Akdin, "Mavi Marmara saldırısının nasıl yapıldığı, Gazze'ye neden geminin gitmek zorunda kaldığını anlatan sinevizyon gösterileri var. Çanakkale ile alakalı çeşitli konferanslar veriliyor. Her gün iki konferansımız var. Gönüllülerimiz ziyaretçilere, gemide kimin nerede şehit olduğunu anlatıyor. Mavi Marmara ile ilgili bilgi veriyorlar" dedi.

"31 Mayıs'ta 250 bin kişinin katılacağı yürüyüş düzenleyeceğiz"

Geminin, saldırının yıl dönümü nedeniyle 31 Mayıs'ta Tuzla'da ziyarete açılacağını aktaran Akdin, şunları kaydetti:
"Ayrıca 31 Mayıs'ta büyük bir yürüyüş düzenleyeceğiz İstanbul'da. 250 bin civarında kişinin katılması bekleniyor. Burada şehit olanların niçin şehit olduklarını, bu ülkenin insanlarının, mazlumun yanında neden ve nasıl durduğunu ifade eden en önemli araçlardan birisi Mavi Marmara. Bu anlamda gemiye Samsun'a geldiği günden itibaren insanlar yoğun ilgi gösteriyor. Gemiyi en verimli şekilde kullanmayı düşünüyoruz."Kaynak: TrtTurk
Eklenme tarihi: 11.03.2015
Share |
YORUMLARINIZ


acaba
Bu gemide rahmetli olanlar şehitmi oldular, yoksa Akp'nin çapsız dış politikasına kurbanmı oldular ? Doğrusunu Allah biliyor.

Yazan: can ferligil - 12.03.2015 14:10:04
Aşağıdaki bölüme haber ile ilgili yorumlarınızı yazabilirsiniz


Adınız Soyadınız:
Başlık:
YORUMUNUZ:
Denizcilik mesleği ile ilgili ne düşünüyorsunuz
Çok güzel
Mecbur kalınca yapılacak bir iş
Zabit için iyi alt personel için kötü
Kesinlikle yapılmaz

Önceki Anketler
Kurumsal Üyelerimiz
 YEĞİNER SHIPPING ..
 DEEP Maritime
 ALCOR Shipping
 URANUS Denizcilik
 GÜMÜŞTAŞ Denizcil..
 DENİZ RASPA
 CİNER Marine Ters..
 BEKIR SENGUL Ship..
 SAAT VE SAAT
 BEYAZ Deniz Taşım..
...


www.gemipersoneli.com   © Gemipersoneli.com - Tüm Hakları Saklıdır.  Kullanım Şartları  Gizlilik Prensipleri  İletişim