Gemipersoneli.com - Reklam
Üye girişi
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye ol | Şifremi Unuttum
Menü
Ana Sayfa
Foto Galeri
İş Fırsatları
Haber Arşivi
Hakkımızda
Sistem Nasıl Çalışıyor
Üye İstatistikleri
Medyada Sitemiz
Mesaj Panosu
GEMİ VİDEOLARI
Gemici Belgesi
İletişim
İçerik
Bilgi bankası
Liman Başkanlıkları
CV Hakkında ipucu
Makaleler
Anket
Linkler


Share |
03 Haziran 2020
Haber
Anket
Kaptanlar Boğaz’da yarış yapıyor!
Boğaz’daki gemi kazalarıyla ilgili aylar önce özel toplantı yapıldığı ortaya çıktı. Gemi kaptanlarının ‘önümüze çıkıyorlar’ diyerek balıkçı teknelerini, balıkçıların da ‘yarış yapıyorlar’ diye kaptanları suçladıkları öğrenildi.

İstanbul Boğazı’nda yaşanan kazalara neden olarak gemilerin dümenlerinin kilitlenmesi gösterilirken başka bir sorumlunun ise Boğaz’da avlanan balıkçı teknelerinin olduğu ortaya çıktı. İstanbul Gemi Trafik Hizmetleri Operasyon Amirliği, özellikle yüksek tonajlı gemilerin Umuryeri-Kızkulesi-Sarayburnu-Haydarpaşa Mendireği arasındaki bölgede avlanan balıkçı tekneleri yüzünden rotalarından sapmak zorunda kaldıkları ve olası büyük kazaların ucuz atlatıldığını raporlaştırıldı. Gemiler ve tankerlerden gelen ihbarların da artması üzerine durum Sahil Güvenlik Komutanlığı yetkilileri ile de paylaşıldı.Balıkçı tekneleri arttı

Raporlaştırılan yazıda “İstanbul Boğazı içerisinde Trafik Ayrım Düzeni içerisinde gerek olta balıkçılığı gerekse ağ balıkçılığı yapan teknelerde büyük artış olmuştur. Söz konusu tekneler Boğaz içerisinde seyreden büyük tonajlı gemilerin manevralarını bozmakta ve birçok defa boyutu ve neticesi çok ciddi olabilecek kazalar ucuz atlatılmaktadır. Gelecekte telafisi mümkün olmayan kazaların yaşanmaması için söz konusu duruma ivedilikle bir çözüm bulunması gerekmektedir” denildi. Balıkçılar ise kendilerine yönelik suçlamalarla ilgili geçtiğimiz aylarda bir toplantı yaptı. Toplantıda balıkçılar kendileri için belirlenen bölgelerin dışına çıkmadıklarını söylerken, “Bizleri haksız yere suçluyorsunuz. Gemilerin birbirlerini geçmek için yarışıyorlar” dedikleri belirtildi.


Kaynak: GazeteVatan
Eklenme tarihi: 24.07.2015
Share |
YORUMLARINIZ
Aşağıdaki bölüme haber ile ilgili yorumlarınızı yazabilirsiniz


Adınız Soyadınız:
Başlık:
YORUMUNUZ:
Gemilerde güvenlik ne durumda
Güvenli bir çalışma ortamı var
Güvenlik var ama gemiler eski
Her şey göstermelik güvenlik yok

Önceki Anketler
Kurumsal Üyelerimiz
 CM Denizcilik San..
 ZAS Denizcilik
 YÜKSEL Denizcilik
 BEYAZ Deniz Taşım..
 RECA MARMARA Nak...
 MIRAGE
 C-M Denizcilik
 FORSA Yatçılık
 İSKELE Denizcilik..
 KURŞUN Denizcilik..
...


www.gemipersoneli.com   © Gemipersoneli.com - Tüm Hakları Saklıdır.  Kullanım Şartları  Gizlilik Prensipleri  İletişim