Gemipersoneli.com - Reklam
Üye girişi
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye ol | Şifremi Unuttum
Menü
Ana Sayfa
Foto Galeri
İş Fırsatları
Haber Arşivi
Hakkımızda
Sistem Nasıl Çalışıyor
Üye İstatistikleri
Medyada Sitemiz
Mesaj Panosu
GEMİ VİDEOLARI
Gemici Belgesi
İletişim
İçerik
Bilgi bankası
Liman Başkanlıkları
CV Hakkında ipucu
Makaleler
Anket
Linkler


Share |
18 Temmuz 2018
Haber
Anket
Gemiyle seyahat eden yolculardan gelen tuhaf şikayetler
Kruvaziyer turizmine ilgi giderek artarken, gemiyle seyahati anlatan internet sitelerine gelen komik şikayetler okuyanları güldürüyor. Gemi şirketleri şikayetleri önemsediklerini ve yolcuya daha iyi hizmet vermek için faydalı olduğunu belirtiyorlar.

HERKES MEMNUN EDİLEMİYOR

Kruvaziyer gemileri ile tatile çıkarak dünyanın en bilinmedik yerlerini gezerken insanın içinin rahat olması gerekiyor. Ama verilen tüm konforlu hizmetlere rağmen bazen herkes memnun edilemiyor.

Gemi tatili yapan bonvoyage.uk sitesinden Steph Curtin “Tatilciler için elden gelen yapılıyor. İlginç şikayetler değerlendirilerek daha iyi hizmet hedefleniyor. Ancak bazı şikayetleri yerine getirmek zor. Örneğin deniz çok dalgalı, ünlülerin eksikliği gibi istekleri yerine getirmek pek mümkün görülmüyor.”

TOPLAM 927 ŞIKAYET ARASıNDA KOMIK OLANLAR VAR

Gemiyle seyahat hakkında olan sitelere gelen toplam 927 şikayet arasında oldukça komik şikayetler bulunuyor.

Gemiyle seyahati anlatan internet sitelerinin şikayet bölümlerinde bir çok kadın yolcu dalgalı deniz, geminin inilti şeklinde ses çıkarması ve deniz tutkması konusunda gemi kaptanını suçlayıcı şikayetlerde bulunduğu görüldü.

PARALARINI GERİ BİLE İSTİYORLAR

Gemi ile tatile çıkanların en eğlenceli şikayetleri ortaya çıktı. “Bu gemi Titanik’e benzemiyor”, “Kocam başka kadınlara bakıyor”, “Okyanus çok derin” gibi tuhaf şikayetlerin oduğu belirlendi. Hatta geceleri geminin çalışan makinelerinin gürültüsünden şikayet edenlerin kaptanın motoru kapatmasını bile istediği görüldü. Bazı kadınlar ise “Yakışıklı ve güzel personel sözü vermişlerdi” diyerek paralarını geri bile istedi.

GEMİ TATİLİ YOLCULARININ TUHAF ŞİKAYETLERİ

- Celebrity Cruises yolcusu, “Gemide herhangi bir ünlü görmedim” diyerek, ödediği parayı geri istedi

- Cruise.co.uk sitesinde bir yolcu, gemide motor sesi çok yüksek diyerek kaptandan motoru kapatmasını istemek gibi komik bir şikayette bulundu.

- Gemi gezisinde uğranılan bir limanda denize giren yolcu, sahildeki kumdan etkilenmediğini söyledi. Geminin broşüründe kumların sarı olduğunu gösteriyor, ama denize girdiğimiz yerdeki kumlar beyazdı diyor,

- Gemide yolculuk eden mutsuz bir kadın, şikayet bölümünde kocasının diğer kadınlara bakarak tatilini geçirdiğini ve sahilde üstsüz güneşlenen kadınların yasaklanması gerektiğini bildirdi.

- Gemi yolcusunun biri, geminin Titanik’e benzemediğini ve hayal kırıklığına uğradığını belirtiyor.

- ConsumerAffairs.com’da Carnival Cruise Lines hakkında bazı yolcular ise, gemide her milletten insan olduğundan ve çalışan personelin de faklı milletlerden olduğunu, kullanılan çok dilin onu rahatsız ettiğini yazdı

- Havuz ve Jakuziden şikayet eden bir yolcu, havuzda sadece ailesiyle kalamadığından yakınarak “Havuz kenarı ailemle birlikte olamayacağım kişilerle birlikte olduğum bir alan haline geldi” dedi.

- Atlantalı kadın bir yolcu, çalışan yolcunun yemek servisi yaparken elini yaladığından şikayet ederek, daha sonra yiyecek içecek servisi yaptığını belirtti.

- Bir yolcu iç kabin almasına rağmen, deniz manzarası yok diye şikayet etti ve aynı ücrete pencereli kabin verilmesi için diretti.

- İlk kez gemiye binen yolcu deniz tutması karşısında kaptanı suçladı ve yerine daha sakin yolculuklara katılmak için bir liste istedi.

- Akdeniz’de seyahat eden bir kadın yolcu, dalgaların gürültüsünden şikayet ederek ses yalıtımlı oda istedi

- Bir erkek yolcu oda görevlisinin kabinde yatak süslemelerini begenmeyerek gül yaprakları konulmasını istedi.

- İki haftalık balayına çıkan çift kabin personelinin yeni evli çiftlere özel beyaz renkli süslemelerini beğenmeyerek şikayet etti.

- Yeni evli çift yatağına dağınık olarak konulan gül yaprakları eksikliği karşısında hayal kırıklığına uğradığını söyledi. Aslında masaya güller serilmesini, şampanya ve çilek tabağının özel uşak ile servis edilmesi gerektiğini söyledi.

- Alaska’ya gemiyle seyahat eden yolcu havanın çok soğuk olduğundan yakınarak “Beklediğim kadar sıcak değildi” diyerek parasının iadesini istedi.

- Yorkshire’lı bir çift personele verilen bahşişlerin ve tiplerin fazla olduğunu belirterek iadesini istediKaynak: Türkiyeturizm
Eklenme tarihi: 09.11.2015
Share |
YORUMLARINIZ
Aşağıdaki bölüme haber ile ilgili yorumlarınızı yazabilirsiniz


Adınız Soyadınız:
Başlık:
YORUMUNUZ:
Gemilerde güvenlik ne durumda
Güvenli bir çalışma ortamı var
Güvenlik var ama gemiler eski
Her şey göstermelik güvenlik yok

Önceki Anketler
Kurumsal Üyelerimiz
 ÇAVUŞOĞLU Kara ve..
 ADATEPE denizcili..
 DMY Denizcilik A...
 GÖCEK Yatçılık
 LIGHTTOURS Seyaha..
 AKUADEM Ltd Sti
 ÖZEL PENDİK YAŞAM..
 MOBİDİK Yatçılık
 ÇİFÇİLER Denizcil..
 EMİROĞLU Denizcil..
...


www.gemipersoneli.com   © Gemipersoneli.com - Tüm Hakları Saklıdır.  Kullanım Şartları  Gizlilik Prensipleri  İletişim