Gemipersoneli.com - Reklam
Üye girişi
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye ol | Şifremi Unuttum
Menü
Ana Sayfa
Foto Galeri
İş Fırsatları
Haber Arşivi
Hakkımızda
Sistem Nasıl Çalışıyor
Üye İstatistikleri
Medyada Sitemiz
Mesaj Panosu
GEMİ VİDEOLARI
Gemici Belgesi
İletişim
İçerik
Bilgi bankası
Liman Başkanlıkları
CV Hakkında ipucu
Makaleler
Anket
Linkler


Share |
25 Ağustos 2019
Haber
Anket
Barbaros Denizcilik Yüksekokulu, Fakülte oluyor
Kocaeli'nin Karamürsel ilçesine yapılacak olan Denizcilik Fakültesi ile Arslanbey’e yapılacak olan Uygulamalı Bilimler Fakültesi’nin kurulumunu Bakanlar Kurulu onayladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın onayının ardından çalışmalar başlayacak.

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Rektörü Prof.Dr. Sadettin Hülagü, göreve gelmesinin hemen ardından Karamürsel’e Denizcilik Fakültesi, Arslanbey’e de Uygulamalı Bilimler Fakültesi kurulması için yerel yönetimlerle işbirliği yaptı. Bu iki fakültenin yerlerinin belirlenmesinin ardından konuyu Ankara’ya taşıdı. Prof.Dr. Hülagü, bu konuda hükümetten de destek aldı.

ÇALIŞMA YAPILDI

Yapılan çalışmalar çerçevesinde Kocaeli Üniversitesi Yıldız Bilge Barbaros Denizcilik Yüksekokulu’nun fakülteye dönüştürülmesi, böylece Karamürsel’de Denizcilik Fakültesi’nin kurulması adına ilk adım atıldı. Kocaeli Üniversitesi’nin bu konuda Yükseköğretim Kurulu’na yapmış olduğu başvuru Ankara’da yapılan YÖK Yürütme Kurulu toplantısında kabul edildi. Bu ilk ve önemli aşama ile üniversitenin 15. fakültesi olacak Denizcilik Fakültesi’nin de kurulması adına önemli bir adım gerçekleşmiş oldu. Dereköy bölgesine yapılacak olan fakülte ile ilgili son Bakanlar Kurulu toplantısında konu masaya yatırıldı. Dereköy’e yapılacak olan Denizcilik Fakültesi Bakanlar Kurulu toplantısında onaylandı.Kaynak: karamürsel.tv
Eklenme tarihi: 30.03.2016
Share |
YORUMLARINIZ


Fakülte Açmakla
Fakülte açmakla sorunun çözülmesi bitmiyor bence daha da büyüyor nedeni Türkiyemizin üç bir yanı denizle çevrili iken açılmış okullardan mezun olanlar iş bulamamakta,iş bulanlar da gemilerin eskiliği,gemi sosyal hayatının olmayışı,ücretlerin zamanında ödenmemesi hatta hiç ödenmemesi daha doğrusu gemi adamlarının hiç bir sosyal güvencelelerinin olmayışı Armatörlerin keyfi davranışları kısacası gemi adamlarının birer Forsa olarak görülmesi .Bence devlet alt yapıyı yapmadan okul açmış neye yarar.

Yazan: Erol BEKEN - 01.04.2016 14:47:01
Aşağıdaki bölüme haber ile ilgili yorumlarınızı yazabilirsiniz


Adınız Soyadınız:
Başlık:
YORUMUNUZ:
Gemilerde güvenlik ne durumda
Güvenli bir çalışma ortamı var
Güvenlik var ama gemiler eski
Her şey göstermelik güvenlik yok

Önceki Anketler
Kurumsal Üyelerimiz
 İÇDAŞ A.Ş.
 DİZMAN Denizcilik
 MEKE Group
 GEDİZ Denizcilik
 ÇANAKKALE Liman İ..
 ÇETİNKAYA Denizci..
 BEYAZ Deniz Taşım..
 AKSU Su Dağıtım T..
 SUDE Denizcilik
 BYZAS Turizm
...


www.gemipersoneli.com   © Gemipersoneli.com - Tüm Hakları Saklıdır.  Kullanım Şartları  Gizlilik Prensipleri  İletişim