Gemipersoneli.com - Reklam
Üye girişi
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye ol | Şifremi Unuttum
Menü
Ana Sayfa
Foto Galeri
İş Fırsatları
Haber Arşivi
Hakkımızda
Sistem Nasıl Çalışıyor
Üye İstatistikleri
Medyada Sitemiz
Mesaj Panosu
GEMİ VİDEOLARI
Gemici Belgesi
İletişim
İçerik
Bilgi bankası
Liman Başkanlıkları
CV Hakkında ipucu
Makaleler
Anket
Linkler


Share |
13 Nisan 2021
Haber
Anket
Kurvaziyer gemi trafiği tekrar başladı
Aydın'ın Kuşadası İlçesi'nde, darbe girişimiyle bıçak gibi kesilen gemi trafiği, bugün Yunanistan bandıralı gemilerle tekrar başladı. İki gemi ile 2 bin 500 turist ve 1000 personel kente giriş yaptı.

Darbe girişiminin olduğu 15 Temmuz günü itibariyle duran kurvaziyer gemi seferleri tekrar başladı. Türkiye'nin en önemli kurvaziyer limanı Kuşadası Ege Ports'a sabah saatlerinde yanaşan Celestyal Olympia ve Celestyal Cristal ile 2 bin 500 yolcu ve 1000'e yakın personel geldi. Turistlerin bir bölümü tur otobüsleriyle bölgede bulunan ören yerlerine giderken, bazıları da çarşılarda gezmeyi tercih etti. Bir haftalık ara sonrası tekrar başlayan seferler Kuşadalı esnafı ve turizmcilere memnun etti.ABD'li cruise devi Miami merkezli Royal Caribbean da önceki gün Türkiye'deki partnerlerine, bir mesaj göndererek 51 seferini tekrar başlattığını duyurdu. Kuşadası Liman işletmesi Ege Ports'tan yapılan yazılı açıklamada ise şu ifadelere yer verildi:

"Ülkemizde talihsiz olarak yaşanan olaylar sonrası ne yazık ki basın kuruluşlarınca yayınlanan haberler ile işletmemiz üzerinde ters bir algı oluşturulmuştur. Haberlerde yer alan kurvaziyer gemi seferlerinin iptalleri tamamıyla Türkiye de yaşanan hassas gelişmeler nedeni ile, turları düzenleyen uluslararası kurvaziyer acentelerinin yapmış olduğu rota değişikliğinden kaynaklanmıştır.Kuşadası limanında uygulanan rutin güvenlik uygulamalarının haberlerde bahse konu olduğu gibi bir iptal sebebi asla olmamıştır. Limanın kapatılması veya hizmetlerinin kesintiye uğraması söz konusu değildir. Kuşadası bir deniz hudut kapısı olup işletmecisi tarafından kapatılması yasal olarak da zaten mümkün olmadığı gibi bu süre zarfında Ege adalarına feribot seferleri düzenli şekilde devam etmiştir. Bugün sabah saatlerinde yanaşan iki kruvaziyer gemisi ile yaklaşık 2 bin 500 yolcu ve bine yakın mürettebat ülkemize güven içinde giriş yapmıştır. Önümüzdeki günlerde de liman programı olağan şekli ile devam edecektir."Kaynak: Yeniakit
Eklenme tarihi: 25.07.2016
Share |
YORUMLARINIZ
Aşağıdaki bölüme haber ile ilgili yorumlarınızı yazabilirsiniz


Adınız Soyadınız:
Başlık:
YORUMUNUZ:
Denizcilik mesleği ile ilgili ne düşünüyorsunuz
Çok güzel
Mecbur kalınca yapılacak bir iş
Zabit için iyi alt personel için kötü
Kesinlikle yapılmaz

Önceki Anketler
Kurumsal Üyelerimiz
 MİDSHİP Maritime
 ÖZKANDEMİR Denizc..
 ALABANDA Deniz Ta..
 DENAK Depoculuk v..
 BLUETANKERS
 GÜLCEM Denizcilik..
 ROYALMAR Denizcil..
 ATLANTİK Deniz ve..
 KORAL Ship
 DETEK Deniz Tekno..
...


www.gemipersoneli.com   © Gemipersoneli.com - Tüm Hakları Saklıdır.  Kullanım Şartları  Gizlilik Prensipleri  İletişim