Gemipersoneli.com - Reklam
Üye girişi
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye ol | Şifremi Unuttum
Menü
Ana Sayfa
Foto Galeri
İş Fırsatları
Haber Arşivi
Hakkımızda
Sistem Nasıl Çalışıyor
Üye İstatistikleri
Medyada Sitemiz
Mesaj Panosu
GEMİ VİDEOLARI
Gemici Belgesi
İletişim
İçerik
Bilgi bankası
Liman Başkanlıkları
CV Hakkında ipucu
Makaleler
Anket
Linkler


Share |
13 Nisan 2021
Haber
Anket
Denizcilik sektörü İstanbul'da buluşacak
14'üncü Exposhipping Expomaritt 21-24 Mart arasında İstanbul'da kapılarını açıyor.

Bu yıl 10 bin kişiyi ağırlamayı hedefleyen, denizcilik sektörünün köklü fuarlarından Expomaritt İstanbul Denizcilik Endüstrisi Teknoloji ve Ticaret Fuarı, Exposhipping himayesinde 21-24 Mart'ta İstanbul'da gerçekleştirilecek. Fuarın tanıtım toplantısı, Türkiye Gemi İnşa Sanayicileri Derneği (GİSBİR) Genel Sekreteri Kemalettin Gür, UBM EMEA (İstanbul) Türkiye Operasyonlarından Sorumlu Başkanı Haluk Balcı, UBM EMEA (İstanbul) Grup Fuar Direktörü Orhan Çağlayan ve sektörün önde gelen temsilcilerinin katılımlarıyla Tuzla Yat Kulübü’nde yapıldı.11 bin metrekarelik fuar alanında katılımcılarını ve ziyaretçilerini ağırlayacak olmanın heyecanını yaşadıklarını belirten UBM EMEA (İstanbul) Grup Fuar Direktörü Orhan Çağlayan etkinlikte yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“UBM’in dünya çapındaki uluslararası fuar organizasyonları alanında 50 yılı aşkın tecrübesinin önemli bir bölümünü, deniz ticaret hizmetleri sektöründe gerçekleştirdiği fuarlar oluşturuyor. Biz de UBM EMEA (İstanbul) olarak, Türkiye’nin en köklü denizcilik fuarı Exposhipping himayesinde, İMEAK Deniz Ticaret Odası ve TÜDEV’in destekleri ile, sektörün bu en önemli etkinliğini 14. kez gerçekleştirmenin gururunu taşıyoruz. En son 2015 yılında düzenlediğimiz fuara 57 ülkeden gelen 7 binden fazla denizcilik profesyoneli katılım gösterdi. Ziyaretçilerin yüzde 8’i doğrudan sipariş verdi, yüzde 27’si sonradan sipariş vermek istediklerini belirtti. Bu rakamlar, fuarımızın bir ağ kurma etkinliğinin ötesine geçtiğini ve fuar ziyaretçilerinin satın alma gücünün çok yüksek olduğunu gösteriyor.

Her yıl genişleyen katılımcı ve ziyaretçi profiliyle fuarımız, yeni iş ortaklıklarına zemin oluşturmaya ve deniz ticaret hizmetleri sektöründeki son gelişmeleri takip etme imkanı sunmaya devam edecek. Bu yıl 14. kez gerçekleştireceğimiz Exposhipping expomaritt İstanbul’a 40’dan fazla ülkeden, 600’den fazla markayı temsilen 200’ün üzerinde katılımcı bekliyoruz. Toplamda 50’den fazla ülkeden yaklaşık 10 bin denizcilik profesyonelinin fuarı ziyaret edeceğini öngörüyoruz.”

Türkiye gemi inşaatı ve gemicilik endüstrisinin her yıl büyümeye devam ettiğini belirten UBM EMEA (İstanbul) Türkiye Operasyonlarından Sorumlu Başkanı Haluk Balcı ise şunları ifade etti:

“İMEAK Deniz Ticaret Odası’ndan aldığımız bilgilere göre Türk Deniz Ticaret Filosu, 1 Ocak 2016 itibariyle dünyanın en büyük filosuna sahip ülkelerin ulusal bayraklarına ilaveten yabancı bayrak altında çalışan gemileri de eklendiğinde, 1000 GT ve üzerindeki gemileri kapsayacak şekilde yapılan sıralamada 29,1 milyon DWT ile Dünya Filosu’nda 14. sırada yer alıyor. Ülkemizin ihracat taşımaları, 2015 yılında bir önceki yıla göre 3,6 milyon ton arttı ve 92,1 milyon tona ulaştı. İthalat taşımaları ise aynı dönemde 13,6 milyon ton artışla 208,3 milyon tona yükseldi. Deniz yolu dış ticaret taşımacılığında Türk bayraklı gemilerimiz bu taşımalardan yüzde 12 pay alıyor. 2002’de Türkiye’de kullanılan tersane sayısı 37 iken, 2014’de bu rakam 77 oldu. İnşaat halindeki tersane sayısı 2014 yılı sonu itibarıyla 49’a ulaştı. Bu büyüyen pazar ve günümüzün hızla değişen uluslararası ticaret ortamında sektörel fuarlar da gittikçe önem kazanıyor. Bu kapsamda, UBM EMEA olarak, İMEAK Deniz Ticaret Odası’nın isim hakkına sahip olduğu, Türkiye'nin en köklü Denizcilik Fuarı olan Exposhipping himayesinde düzenlenecek 14. Exposhipping expomaritt İstanbul’u bir kez daha düzenlemekten büyük mutluluk duyuyor, fuarımızın 14. yılında ülkemiz denizcilik sektörünü daha da yukarı taşımasını hedefliyoruz.“

Erken rezervasyon şansı

Öte yandan 21-24 Mart 2017 tarihleri arasında Pendik Green Park Convention Center’da gerçekleşecek Expomaritt Denizcilik Endüstrisi Teknoloji ve Ticaret Fuarı’nda yerini almak isteyen firmalar, 1 Eylül 2016 tarihine kadar erken rezervasyon fiyatlarından yararlanabilecek. İMEAK Deniz Ticaret Odası ve TÜDEV üyesi olan firmalara ise erken rezervasyon fiyatları üzerinden ek yüzde 10 indirim uygulanacak.

Expomaritt İstanbul ile ilgili ayrıntılı bilgiye www.expomaritt.com adresi üzerinden ulaşılabilir.Kaynak: Dünya
Eklenme tarihi: 29.07.2016
Share |
YORUMLARINIZ
Aşağıdaki bölüme haber ile ilgili yorumlarınızı yazabilirsiniz


Adınız Soyadınız:
Başlık:
YORUMUNUZ:
Denizcilik mesleği ile ilgili ne düşünüyorsunuz
Çok güzel
Mecbur kalınca yapılacak bir iş
Zabit için iyi alt personel için kötü
Kesinlikle yapılmaz

Önceki Anketler
Kurumsal Üyelerimiz
 EGE RORO
 TCS Denizcilik
 CİNER Marine Ters..
 YAREN Denizcilik
 SARP Turizm
 TROY M.A.T.
 EGE Su Altı Hizme..
 ORTAK Denizcilik
 AK Denizcilik
 DERIN Denizcilik
...


www.gemipersoneli.com   © Gemipersoneli.com - Tüm Hakları Saklıdır.  Kullanım Şartları  Gizlilik Prensipleri  İletişim