Gemipersoneli.com - Reklam
Üye girişi
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye ol | Şifremi Unuttum
Menü
Ana Sayfa
Foto Galeri
İş Fırsatları
Haber Arşivi
Hakkımızda
Sistem Nasıl Çalışıyor
Üye İstatistikleri
Medyada Sitemiz
Mesaj Panosu
GEMİ VİDEOLARI
Gemici Belgesi
İletişim
İçerik
Bilgi bankası
Liman Başkanlıkları
CV Hakkında ipucu
Makaleler
Anket
Linkler


Share |
13 Nisan 2021
Haber
Anket
SAMSUN Feribotu, Eğitim ve Staj gemisi olarak TÜDEV'e kiralandı
Denizciler Turizm Denizcilik Şirketi'nin mülkiyetinde bulunan 10 bin 870 GRT'luk M/F SAMSUN Feribotu, Türk Deniz Eğitim Vakfı tarafından Eğitim ve Staj gemisine dönüştürülmek amacıyla kiralandı.

2004 yılında İMEAK Deniz Ticaret Odası'nın öncülüğünde kurulan Denizciler Turizm Denizcilik A.Ş. tarafında Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'ndan satın alınan M/F SAMSUN Feribotu, Türk Deniz Eğitim Vakfı tarafından Eğitim ve Staj Gemisine dönüştürülmek amacıyla kiralandı.İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Kalkavan, Denizcilik Fakültesinde okuyan öğrencilerin staj yapma konusunda büyük zorluklar yaşadığını ve Türk deniz eğitiminin en büyük sorunu haline geldiğini kaydederek, satın alma opisyonu çerçevesinde M/F SAMSUN Feribotu'nun Türk Deniz Eğitim Vakfı tarafından kiralandığını kaydetti.

Daha önce M/F ANKARA Feribotu'nun DATİ Holding'in katkılarıyla Piri Reis Üniversitesi'ne satın alındığını belirten İMEAK DTO Yönetim Kurulu Başkanı Metin Kalkavan, Piri Reis Üniversitesi gemisiyle staj sorununun halledildiğini ancak diğer denizcilik fakültesinde okuyan öğrenciler için bu imkanın kısıtlı olduğunu ifade etti.

M/F SAMSUN Feribotu'nun Türk Deniz Eğitim Vakfı tarafından staj ve eğitim gemisi olarak kiralanmasıyla birlikte diğer Denizcilik Fakültesi'nde okuyan denizci öğrencilerinin staj sorununu çözmeyi amaçladıklarını söyleyen Metin Kalkavan, M/F SAMSUN gemisi sayesinde sektörün büyük bir sorununun halledilmesinin sağlanacağını belirttti.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'nın eğitim gemilerinin kabotaj hattında sefer yaptığı limanlarda kılavuzluk ve römorkör hizmetlerinden muaf tutulması kararından sonra daha çok limanlara sefer yapılacağını ve öğrencilerimizin eğitiminin daha verimli olacağını ifade eden İMEAK DTO Yönetim Kurulu Başkanı Metin Kalkavan, bakanlığın verdiği destekten dolayı da teşekkür etti.

M/F ANKARA VE M/F SAMSUN 2004'DE ÖİB'DEN SATIN ALINDI

Türkiye Denizcilik İşletmeleri'nin mülkiyetinde bulunan 1985 yılı yapımı 128 metre boyunda, 20 metre genişliğinde olana M/F ANKARA ve M/F SAMSUN Feribotları, 2004 yılında Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'ndan 4 milyon 500 bin dolara Denizciler Turizm ve Denizcilik A.Ş tarafından satın alınmıştı.

İMEAK Deniz Ticaret Odası ve TÜRSAB öncülüğünde kurulan şirket tarafından satın alınan M/F SAMSUN ve M/F ANKARA Feribotu, yaklaşık 10 milyon dolarlık yatırımla yenilenmiş ancak istenilen performansı gösterememişti.

M/F ANKARA Feribotu, DATİ Holding'in 2 milyon dolar katkısıyla Türk Deniz Eğtim Vakfı kanalıyla Piri Reis Üniversitesi'ne Eğitim ve Staj Gemisi olarak satın alınırken, geminin ismi de M/F PIRI REIS UNIVERSITESI olarak değiştirilmişti.Kaynak: Deniz Haber Ajansı
Eklenme tarihi: 08.10.2016
Share |
YORUMLARINIZ
Aşağıdaki bölüme haber ile ilgili yorumlarınızı yazabilirsiniz


Adınız Soyadınız:
Başlık:
YORUMUNUZ:
Denizcilik mesleği ile ilgili ne düşünüyorsunuz
Çok güzel
Mecbur kalınca yapılacak bir iş
Zabit için iyi alt personel için kötü
Kesinlikle yapılmaz

Önceki Anketler
Kurumsal Üyelerimiz
 EGE Su Altı Hizme..
 TOPKAPI GROUP
 EMEK MARIN Ltd. S..
 ESENKIYI Denizcil..
 TAN Tanker
 HUG Denizcilik
 ŞENER Tersanecili..
 ERDEMLER Denizcil..
 CİNER Marine Ters..
 ULUÇAY Yatçılık
...


www.gemipersoneli.com   © Gemipersoneli.com - Tüm Hakları Saklıdır.  Kullanım Şartları  Gizlilik Prensipleri  İletişim