Gemipersoneli.com - Reklam
Üye girişi
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye ol | Şifremi Unuttum
Menü
Ana Sayfa
Foto Galeri
İş Fırsatları
Haber Arşivi
Hakkımızda
Sistem Nasıl Çalışıyor
Üye İstatistikleri
Medyada Sitemiz
Mesaj Panosu
GEMİ VİDEOLARI
Gemici Belgesi
İletişim
İçerik
Bilgi bankası
Liman Başkanlıkları
CV Hakkında ipucu
Makaleler
Anket
Linkler


Share |
18 Haziran 2024
Haber
Anket
Mogan Gölü'ne gemi iniyor
Ulaştırma Bakanlığı, Mogan Gölü'nün temizliği projesinde düğmeye bastı. Deniz tarama gemileri 1 ay içerisinde gölde çalışmalara başlayacak. 9 kilometre boru kullanılarak yapılarak olan gölün temizliği yaklaşık 1.5 sene sürecek.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan Habertürk gazetesine verdiği röportajda Ankara'yı ve Gölbaşı'nı ilgilendiren Mogan Gölü'nün temizliği hakkında önemli açıklamalar yaptı.MOGAN ÇOK GÜZEL OLACAK

Gölde temizlik yapacak olan gemilerle ilgili çalışmaları yürüttüklerini açıklayan Bakan Arslan "Mogan Gölü'nün temizliğinde çalışacak gemileri nakletmekle ilgili işlemleri yapıyoruz. Hem de hizmet alacağımız yüklenici firmaları belirliyoruz. Bu sene projeye başlayacağız. Mogan Gölü çok güzel olacak." dedi.

GEMİLER 1 AY İÇİNDE MOGAN'A İNECEK

Bakanlığın bünyesinden deniz tarama gemilerinin faaliyete başlayacağını belirten Bakan Arslan "Denizde taramalar yapan gemilerimiz var. Onlardan ikisi 1 ay içerisinde Mogan Gölü için Ankara'ya gelmiş olacak. Bu gemileri bulunduğu yerde kesip daha sonra da Mogan'da tekrar monte edeceğiz. Böylece tarama yapabilecek duruma gelecekler. Bunun haricinde bizim gemilerimize destek verecek araçlarla ilgili de ihale süreci tamamlandı. Bu araçlar 3 ay sonra faaliyet başlamış olacak." diye konuştu.

1,5 SENE İÇERİSİNDE BİTECEK

Gölün temizliği için boru döşeme çalışmalarının yapılacağını kaydeden Bakan Arslan "Gölün temizliği için 9 km boru döşenecek. Bu borular gölün içerisindeki malzemeyi dışarıya aktarmayı sağlayacak. Bu işlem de 3 ay içinde yapılacak. Gemi malzemeyi gölden çıkardığı zaman pompalar vasıtasıyla 9 km ileriye taşınacak. Malzemeler daha sonra Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın belirlemiş olduğu alana dökülecek. 1,5 sene sonunda temizliği bitirmiş olacağız ve tüm işlemler tamamlanacak." dedi.Kaynak: golbasisongaste.com
Eklenme tarihi: 24.10.2016
Share |
YORUMLARINIZ
Aşağıdaki bölüme haber ile ilgili yorumlarınızı yazabilirsiniz


Adınız Soyadınız:
Başlık:
YORUMUNUZ:
Denizcilik mesleği ile ilgili ne düşünüyorsunuz
Çok güzel
Mecbur kalınca yapılacak bir iş
Zabit için iyi alt personel için kötü
Kesinlikle yapılmaz

Önceki Anketler
Kurumsal Üyelerimiz
 POLARİS Denizcili..
 ATLANTİS Deniz Na..
 İSTKUM Denizcilik
 PİRANA Dalış Ltd...
 ERDUR Denizcilik
 ÇANAKKALE Liman İ..
 NARAL Denizcilik
 LAGON Shipping De..
 NİYANA Denizcilik
 ONUR Denizcilik v..
...


www.gemipersoneli.com   © Gemipersoneli.com - Tüm Hakları Saklıdır.  Kullanım Şartları  Gizlilik Prensipleri  İletişim