Gemipersoneli.com - Reklam
Üye girişi
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye ol | Şifremi Unuttum
Menü
Ana Sayfa
Foto Galeri
İş Fırsatları
Haber Arşivi
Hakkımızda
Sistem Nasıl Çalışıyor
Üye İstatistikleri
Medyada Sitemiz
Mesaj Panosu
GEMİ VİDEOLARI
Gemici Belgesi
İletişim
İçerik
Bilgi bankası
Liman Başkanlıkları
CV Hakkında ipucu
Makaleler
Anket
Linkler


Share |
18 Temmuz 2018
Haber
Anket
Türklerin gemi turizmine ilgisi arttı
Son 1.5 yılda artan terör ve 15 Temmuz darbe girişimi, sadece ekonomiyi değil turizmi de derinden sarstı. Özellikle liman şehirlerinde esnafı ayakta tutan Cruise turizmi yani gemi turizmi dibe dayandı. Ne gariptir ki, gemiyle gelen turistin azalmasına karşın, gemi turizmine Türklerin ilgisi arttı..."Bir şehre veya bir ülkeye gidip 5 yıldızlı otelde tatil yapacağıma, gemiyle dünyaya açılır, hem en az 3-4 ülke görür, hem de 5 yıldızlı tatil yaparım” diyenlerdenseniz, bu haber sizi ilgilendiriyor. Üstelik bu sonbahar günlerine rağmen. Çünkü dünyanın pek çok yerinde sonbahar olduğu gibi, pek çok yerinde de yaz var. Bu gemiler de sizi ta oralara götürüyor.

TÜRK MÜŞTERİYE İLGİ VAR

Türkiye'de Cruise turizmi (gemi turizmi) daha yeni yeni gelişmeye başladı. Türk turistler, Bodrum veya Antalya'da her şey dahil 5 yıldızlı bir otele ödeyecekleri parayla, dünya denizlerine açılabiliyorlar. Bu ilgiyi gören Cruise firmalarının da gözü, Türk müşterilerin üzerinde. Her ne kadar terör nedeniyle gemilerini Türkiye'ye getirmiyorlarsa da, Türk müşterilerini, uçaklı turlarla dünyanın pek çok sularına taşıyabiliyorlar.HESAPLI DESTİNASYONLAR (HEDEFLER)

Bu firmalardan biri de, 44 gemisi ve 120 bin çalışanıyla Miami merkezli Royal Caribbean İnternational. Bu yıl pek çok Cruise firması terör, darbe ve savaş bahanesiyle Türk limanlarına uğramadı. Ancak ABD firması Royal Caribbean Türkiye'ye ilgisini artırdı, yeni ve hesaplı destinasyonlarla Türk müşterilerine 5 yıldızlı gemi tatilinin hayal olmadığını gösterdi.

HER ŞEY DAHİL TATİL

Amerika'dan Avrupa'ya, Asya'dan Alaska'ya hatta Baltık denizine kadar, Antalya-Bodrum-Çeşme otellerindeki her şey dahil fiyata, gemilerle tatil yapmak, dünyayı gezmek mümkün. Örneğin Royal Caribbean'ın Uzakdoğu'daki bir seferini inceleyelim. 12 gecelik program Hong Kong'dan başlayıp Singapur'da bitiyor. Uçak dahil 2250 Euro'dan başlayan fiyatlarla Hong Kong, Vietnam (Hanoi,Halong Bay, Hue, Ho Chi Minh), Tayland-Bangkok ve Singapur'u görebilirsiniz. Bu uzak diyarlarda Hong Kong'un gökdelenlerine, Vietnam'ın büyük şapkalı yoksul ve mutlu insanlarına, komünizmin kalesi Ho Chi Minh'e, Uzakdoğu'nun egzotik ülkesi Tayland ve başkenti Bangok'a, dünyanın en kibar insanlarının yaşadığı Singapur'a ve tüm bu güzergahtaki doğal güzelliklere hayran kalacaksınız.DÜNYANIN EN AKILLI GEMİSİ

2016 yılında suya indirilen dünyanın en akıllı ve en teknolojik gemisi olan Ovation of the Seas gemisini diğer gemilerden ayıran en temel özellikleri arasında gemideki Robot Bar, Sörf Havuzu, Çarpışan Otomobiller ve iç kabinlerde dahi okyanus manzarasının oda içine yansıtılması.

UZAKDOĞU, UZAK DEĞİL

Royal Caribbean (Gemi Turizmi şirketi) Türkiye Pazarlama Direktörü Cihangir Canıyılmaz, Cruise turizmiyle ilgili şunları söyledi:

“Geçen yıl ve bu yıl Türk misafirlerimizin Cruise tatiline olan ilgisinde gözle görülür bir artış kaydettik. Özellikle Miami'den kalkan dünyanın en buyuk gemisi Harmony ve Allure of the Seas ile Karayipler ve Avrupa'ya binlerce Türk turisti götürdük. Şimdi revaçta olan destinasyonlarımızdan biri de Uzakdoğu. 2017 için bu bölgeye yoğun ilgi var. Royal Caribbean, dünyanın en lüks ve teknolojik gemileri ile mayıs ayı sonuna kadar Uzakdoğu'ya 1 hafta veya 14 günlük seferler düzenleyecektir. Bu arada Vision of the Seas ile Dubai Khasab Muscat Abu Dhabi, uçak dahil bir haftalık Cruise seyahati kişi başı 799 Euro'dan başlayan fiyatlarla 2017 nisan sonuna kadar devam ediyor.”

Kaynak: Posta
Eklenme tarihi: 10.11.2016
Share |
YORUMLARINIZ
Aşağıdaki bölüme haber ile ilgili yorumlarınızı yazabilirsiniz


Adınız Soyadınız:
Başlık:
YORUMUNUZ:
Gemilerde güvenlik ne durumda
Güvenli bir çalışma ortamı var
Güvenlik var ama gemiler eski
Her şey göstermelik güvenlik yok

Önceki Anketler
Kurumsal Üyelerimiz
 BAFA Su Ürünleri
 KAŞ Diving
 UNİTED Maritime
 ASPET Gemi
 ACT Deniz Taşımac..
 ALFA tanker & ACM..
 HABAŞ Petrol Ürün..
 FARİN Turizm
 EKOL Denizcilik
 KURUOĞLU Denizcil..
...


www.gemipersoneli.com   © Gemipersoneli.com - Tüm Hakları Saklıdır.  Kullanım Şartları  Gizlilik Prensipleri  İletişim