Gemipersoneli.com - Reklam
Üye girişi
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye ol | Şifremi Unuttum
Menü
Ana Sayfa
Foto Galeri
İş Fırsatları
Haber Arşivi
Hakkımızda
Sistem Nasıl Çalışıyor
Üye İstatistikleri
Medyada Sitemiz
Mesaj Panosu
GEMİ VİDEOLARI
Gemici Belgesi
İletişim
İçerik
Bilgi bankası
Liman Başkanlıkları
CV Hakkında ipucu
Makaleler
Anket
Linkler


Share |
18 Temmuz 2018
Haber
Anket
Türkiye'nin en büyük Ro-Ro gemisi denize indirildi
Türk denizcilik sektörü, Flensburg'ta yeni bir gurur yaşadı. Alternative Transport için Flensburger Tersanesi'ne inşa edilen Türkiye'nin en büyük Ro-Ro gemisi olma özelliğine sahip 280 treyler kapasiteli M/V MELEQ, yapılan törenle denize indirildi.Alternative Transport tarafından Flensburger Tersanesi'ne sipariş edilen ve Türkiye'nin en büyük Ro-Ro gemisi olma özelliğine sahip 280 treyler kapasiteli M/V MELEQ isimli gemi, Flensburg'ta yapılan törenle denize indirildi. Törene yerli ve yabancı çok sayıda davetli ve nakliyeci katıldı.

Alternative Transport Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Musul, “MELEQ ile Türkiye, sektör ve Alternative için önemli işler yapacağımıza emin olabilirsiniz.” dedi.

Ro-Ro taşımacılığında üç yıl gibi kısa bir sürede Türkiye’nin önemli bir markası haline gelen Alternative Taşımacılık’ın 6. gemisi MELEQ, 18 Kasım’da günü Almanya’nın Flensburg kentinde 200 kişinin katıldığı bir tören ile denize indirildi.

MELEQ, Alternative Taşımacılık’ın 5 Ro-Ro’luk filosuna 280 treyler kapasitesi ile Şubat 2017’de dahil olacak ve Türkiye - İtalya hattında hizmet verecek. 210 metre uzunluğunda ve 32.600 ton yük taşıma kapasitesine sahip MELEQ, saatte 21.3 deniz mili sürat yapabilecek.

Avrupa ve Türkiye’den lojistik sektörünün üst düzey katılım gösterdiği törenin ardından açıklama yapan Alternative Taşımacılık Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Musul, “3 yıl gibi kısa bir süre önce gemi kiralayarak çıktığımız yolda, bugün 6. Ro-Ro gemimiz MELEQ’i denize indiriyor olmak son derece gurur verici. Sürdürülebilir büyümeyi yakaladığımız bu yolda, filomuzu genişletmek üzere yatırımlarımız 100 milyon Euro’yu aştı. MELEQ’in ardından da yeni hatlar açmak, sefer sayılarımızı artırmak için yatırımlarımız tüm hızıyla devam edecek. Son hazırlıkları devam eden Yalova Ro-Ro Terminali’ni ise 2017’nin başında devreye almayı hedefliyoruz. Genişleyen filomuz ile sektöre ve ülkemizin ihracatına değer katacak bu yeni terminal ile müşterilerimize çok önemli operasyonel avantajlar sunacağız” dedi.

M/V MELEQ isimli Ro-Ro gemisinin inşasını üstlenen FSG şirketi Tasarım Direktörü Henrique Pestana ise konu ile ilgili olarak; “Alternative Taşımacılık bizlere güvendiği için son derece mutluyuz. Bu tip Ro-Ro’ların tasarımı ve üretimi konusundaki tecrübemizin Alternative’in başarısına önemli katkılar sağlayacağına inanıyoruz” dedi.Alternative Transport Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Musul, M/V MELEQ gemisinin isminin babası merhum Bekir Musul'dan geldiğini belirterek, Annesinin babasına 'Melek' diye hitap ettiğini, bu nedenle bu ismi koyduklarını kendileri için çok anlamlı olduğunu söyledi. Ahmet Musul'un annesi de törene katılırken, hayırlı ve başarılı işler diledi.

M/V MELEQ, M/V UN ISTANBUL'DAN REKORU TESLİM ALDI

Flensburger Tersanesi'nde inşa edilen M/V MELEQ isimli ro-ro gemisi, Türkiye'nin en büyük Ro-Ro gemisi olma özelliğini elinde bulunduran aynı dizayna sahip M/V UN ISTANBUL'dan rekoru teslim aldı.

2013 yılında UN Ro-Ro İşletmeleri A.Ş'ye teslim edilen M/V UN ISTANBUL, 208,30 metre boyunda olmasına rağmen, Alternative Transport Şirketine teslim edilen M/V MELEQ ise 209,79 metre boyu ile Türkiye'nin en büyük Ro-Ro gemisi oldu.
Kaynak: Deniz Haber Ajansı
Eklenme tarihi: 19.11.2016
Share |
YORUMLARINIZ
Aşağıdaki bölüme haber ile ilgili yorumlarınızı yazabilirsiniz


Adınız Soyadınız:
Başlık:
YORUMUNUZ:
Gemilerde güvenlik ne durumda
Güvenli bir çalışma ortamı var
Güvenlik var ama gemiler eski
Her şey göstermelik güvenlik yok

Önceki Anketler
Kurumsal Üyelerimiz
 SARIOĞLU Denizcil..
 FUL Denizcilik Lt..
 OBA Denizcilik
 OMSAN Lojistik A...
 TROY M.A.T.
 TUNA Denizcilik
 MED MARİNE HOLDİN..
 NUR Denizcilik
 KÜÇÜKPRENS gezi t..
 CM Denizcilik San..
...


www.gemipersoneli.com   © Gemipersoneli.com - Tüm Hakları Saklıdır.  Kullanım Şartları  Gizlilik Prensipleri  İletişim