Gemipersoneli.com - Reklam
Üye girişi
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye ol | Şifremi Unuttum
Menü
Ana Sayfa
Foto Galeri
İş Fırsatları
Haber Arşivi
Hakkımızda
Sistem Nasıl Çalışıyor
Üye İstatistikleri
Medyada Sitemiz
Mesaj Panosu
GEMİ VİDEOLARI
Gemici Belgesi
İletişim
İçerik
Bilgi bankası
Liman Başkanlıkları
CV Hakkında ipucu
Makaleler
Anket
Linkler


Share |
26 Mayıs 2018
Haber
Anket
Arkas Denizcilik, son 3 senede 1181 mülteciyi hayata bağladı
Akdeniz’de verdiği düzenli servisler nedeniyle bölgedeki yardım çağrıları ile sıkça karşılaşan Arkas Deniz Ticaret Filosu mürettebatı 2014 yılından beri 1181 mülteciye yardım elini uzattı. Şirket prensibi ve kurum kültürünün getirdiği bilinçle Önce İnsan felsefesiyle hareket eden personel Arkas ev sahipliğini elinden gelenin fazlasıyla gösterdi.Geçtiğimiz günlerde Arkas Deniz Ticaret Filosuna bağlı Kaptan Mert Karamahmutoğlu yönetimindeki M/V Roseline A gemisinin Libya açıklarında aldığı bir çağrıya yanıt vererek 466 mülteciye yardım elini uzatması gündeme oturmuştu.

40 gemisiyle Akdeniz, Karadeniz ve Batı Afrika düzenli servis veren Arkas, 20 yılı aşkın süredir Akdeniz’de yoğun olarak çalışıyor. Arkas Deniz Ticaret Filosu, geçtiğimiz yıllarda da ülkelerinde yaşanan iç savaş nedeniyle ülkelerinden kaçarak hayata tutunmaya çalışan mültecilere yardım etmişti.

2014 yılında İyon Denizi’nde Kaptan Enver Varol yönetimindeki M/V Tomriz A gemisi 23 mürettebatıyla ulaştığı bottaki 150 mülteciyi kurtarmasının ardından yine aynı yıl M/V Natalia A gemisi Kaptan Gökhan Ölmez ve 16 mürettebatıyla 251 mülteciyi güvertesine alarak kurtarmıştı.

Geçtiğimiz yıl ise Kaptan Mete Koçar yönetimindeki M/V Vento Di Bora, İyon Denizi’nde bir başka kurtarma operasyonunu gerçekleştirdi. Yardım çağrısı üzerine harekete geçerek 19 mürettebatıyla Libya’dan Avrupa’ya gitmek için denize açılan 314 kaçak göçmeni gemiye almıştı.

Arkas’ta Önce İnsan

“Önce İnsan” felsefesini benimseyen Arkas Deniz Ticaret Filosu personelinin kurtarma ile ilgili görev dağılımı ve gemide neler yapılacağına dair kriz yönetimi planlaması ve aldığı eğitimlerin yanı sıra gemilerdeki kumanyanın fazla olması kurtarma operasyonlarında kolaylık sağladı. Arkas misafirperverliği ile gemilerde ağırlanan mültecilerin ısınma, yemek ve yıkanma ihtiyaçlarını karşılayan mürettebat yüzleri de biraz olsun güldürebilmek için çeşitli çeşitli animasyonlarla kalplere dokunmayı da eksik etmedi.Kaynak: Deniz Haber Ajansı
Eklenme tarihi: 15.06.2017
Share |
YORUMLARINIZ
Aşağıdaki bölüme haber ile ilgili yorumlarınızı yazabilirsiniz


Adınız Soyadınız:
Başlık:
YORUMUNUZ:
Gemilerde güvenlik ne durumda
Güvenli bir çalışma ortamı var
Güvenlik var ama gemiler eski
Her şey göstermelik güvenlik yok

Önceki Anketler
Kurumsal Üyelerimiz
 ATİPOST Turizm Lt..
 POYRAZ Denizcilik
 HABAŞ Petrol Ürün..
 ÇETİNKAYA Denizci..
 MEFES Denizcilik
 SKY MARIN Yacht A..
 SANBER Denizcilik..
 GRAND OCEAN
 PAŞA I.T.S. Ltd.
 AE Medya Turizm İ..
...


www.gemipersoneli.com   © Gemipersoneli.com - Tüm Hakları Saklıdır.  Kullanım Şartları  Gizlilik Prensipleri  İletişim