Gemipersoneli.com - Reklam
Üye girişi
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye ol | Şifremi Unuttum
Menü
Ana Sayfa
Foto Galeri
İş Fırsatları
Haber Arşivi
Hakkımızda
Sistem Nasıl Çalışıyor
Üye İstatistikleri
Medyada Sitemiz
Mesaj Panosu
GEMİ VİDEOLARI
Gemici Belgesi
İletişim
İçerik
Bilgi bankası
Liman Başkanlıkları
CV Hakkında ipucu
Makaleler
Anket
Linkler


Share |
16 Temmuz 2024
Haber
Anket
Taşucu limanı tekliflerinde son gün 28 Eylüle uzatıldı
Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Taşucu Limanı özelleştirmesinde teklif verme süresini uzattı. Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre teklif verme süresi 28 Eylül 2017 tarihine kadar geçerli olacak.Türkiye Denizcilik İşletmeleri Anonim Şirketi bünyesinde olan Taşucu Limanı ve liman geri sahasının özelleştirilmesine dair ilan 7 Nisan 2017 tarihinde açıklanmıştı. Söz konusu ilanda özelleştirme ihalesi kapsamındaki tekliflerinin 24 Ağustos 2017 tarihine kadar alınacağı duyurulmuştu. Konuyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Özelleştirme İdaresi Başkanlığı teklif verme süresini uzattığını ilan etti.

Teklif Verme Süresi Uzatıldı

Taşucu Limanı ve liman geri sahasının özelleştirilmesi ihalesi kapsamında teklif verme süresini uzatmaya karar veren Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, tekliflerin 28 Eylüle kadar alınacağını ilan etti. ÖİB bir önceki ilanda, son tekliflerin 24 Ağustos 2017’de alınacağını ilan edilmişti.

36 Yıllığına Özelleşecek

İhaleyle Türkiye Denizcilik İşletmeleri Anonim Şirketine ait Taşucu Limanı ve liman geri sahasında yer alan taşınmazlar 36 seneliğine özelleştirilecek. Teklif verme süreci ve ihalenin sonuçlanması ardından, ihaleyi kazanan kişi, tüzel kişi veya girişim grubu Taşucu Limanı’nı işletme hakkına sahip olacak. İhaleye katılmak isteyen gerçek veya tüzel kişiler ilan edilen tarihe kadar teklif verebilecek.

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nın ilanına göre ihalenin geçici teminat bedeli 15 milyon lira olarak açıklandı. İhaleye katılmak isteyen istekliler, şartname ve diğer dokümanlara 10 bin TL karşılığında ulaşabilecek.

İhaleye Kimler Katılabilecek?

Taşucu Limanı ve liman geri sahasının özelleştirilmesi ihalesine gerçek ve tüzel kişiler katılım gösterebilecek. Bunların yanı sıra girişim grupları da ihalede yer alabilecek. Girişim grupları kapsamında yatırım fonları tek başlarına ihaleye katılamazken, ortak girişim gruplarına dahil olabilecek.

Kaynak: Ekonomi7
Eklenme tarihi: 21.08.2017
Share |
YORUMLARINIZ
Aşağıdaki bölüme haber ile ilgili yorumlarınızı yazabilirsiniz


Adınız Soyadınız:
Başlık:
YORUMUNUZ:
Denizcilik mesleği ile ilgili ne düşünüyorsunuz
Çok güzel
Mecbur kalınca yapılacak bir iş
Zabit için iyi alt personel için kötü
Kesinlikle yapılmaz

Önceki Anketler
Kurumsal Üyelerimiz
 AYDEN Denizcilik
 OBA Denizcilik
 MİRAMAR yatcılık
 EVMAR Denizcilik
 DETEK Deniz Tekno..
 TSC Denizcilik
 YAREN Denizcilik
 CTM Denizcilik
 TAMİ Denizcilik
 SÜVARİ Gemi Kiral..
...


www.gemipersoneli.com   © Gemipersoneli.com - Tüm Hakları Saklıdır.  Kullanım Şartları  Gizlilik Prensipleri  İletişim