Gemipersoneli.com - Reklam
Üye girişi
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye ol | Şifremi Unuttum
Menü
Ana Sayfa
Foto Galeri
İş Fırsatları
Haber Arşivi
Hakkımızda
Sistem Nasıl Çalışıyor
Üye İstatistikleri
Medyada Sitemiz
Mesaj Panosu
GEMİ VİDEOLARI
Gemici Belgesi
İletişim
İçerik
Bilgi bankası
Liman Başkanlıkları
CV Hakkında ipucu
Makaleler
Anket
Linkler


Share |
19 Eylül 2018
Haber
Anket
Gemi tabanında getirilen uyuşturucu yakalandı
İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Güney Amerika'dan gemi tabanına zulalanarak Türkiye’ye getirilen 68 kilo kokain ele geçirdi. Uyuşturucuları şebeke üyesi dalgıçların çıkardığı, bir villada depolandığı ve İstanbul'a gönderildiği ortaya çıktı. Çete elebaşıyla imam nikahlı olduğu belirtilen bankacı Deniz H.’nin aracını uyuşturucu transferinde kullanıldığı belirlendi.

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, bir ay önce, bir çetenin Güney Amerika'dan yüklü miktarda uyuşturucu getireceği bilgisini aldı.

eknik ve fiziki takip başlatıldı. Takipte, çetenin Venezuela ve Dominik Cumhuriyeti uyruklu 3 üyesi belirlendi. Çete üyelerinin bankacı Deniz H. isimli kadın ve Ö.E. ile irtibatlı olduğu belirlendi.

Polisin tespitine göre, çete, uyuşturucuyu önce bir sandığa koydu. Bu sandıklar Güney Amerika'da dalgıçlarla geminin tabanına zulalandı. Gemi yola çıkarken, dalgıçlar da uçakla Türkiye'ye geldi. Kocaeli Körfezi'nde demirleyen gemilerdeki kokain, çetenin Türkiye'ye gelen dalgıçları tarafından çıkarıldı.

Sürat teknelerine yüklenen uyuşturucu kıyıya götürüldü. Çalışmalarda uyuşturucunun Darıca'da bir villada zulalandığı buradan lüks araçlarla İstanbul'a götürüldüğü belirlendi.Yapılan tespitlerin ardından, Kocaeli, Pendik ve Avcılar'da düzenlenen operasyonda uluslararası uyuşturucu çetesi üyeleri Dominik Cumhuriyeti vatandaşı M.A.A. (32), Venezuela vatandaşı J.R.C.E.(41) ile S.M.M.A.(25), ve M.R.A.(67), Ö.E.(38) ve bankacı kadın Deniz H. yakalandı. Aramalarda 68 kilo Kokain, 40 bin Dolar, 1 tabanca, 2 dalgıç kıyafeti, 1 su altı motoru ele geçirildi.

Çetenin Türkiye'deki uyuşturucu transferi için Bankacı Deniz H.'ye ait araçları kullandığı saptandı. Çete elebaşı M.M.A ile dini nikah yaptığı öne sürülen Deniz H’nin dikkat çekmemek için bankada çalıştığı iddia edildi. Ele geçen kokainin 1.5 kilosunun Deniz H.'nin eşi ile kaldığı evde bulunduğu bildirildi. 3’ü yabancı uyruklu 6 kişiyle ilgili soruşturmanın sürdüğü bildirildi.
Kaynak: Hürriyet
Eklenme tarihi: 11.10.2017
Share |
YORUMLARINIZ
Aşağıdaki bölüme haber ile ilgili yorumlarınızı yazabilirsiniz


Adınız Soyadınız:
Başlık:
YORUMUNUZ:
Gemilerde güvenlik ne durumda
Güvenli bir çalışma ortamı var
Güvenlik var ama gemiler eski
Her şey göstermelik güvenlik yok

Önceki Anketler
Kurumsal Üyelerimiz
 ÇANKAYALAR Yatçıl..
 ÇETİNKAYA Denizci..
 YAVUZNAZ Denizcil..
 BODUROĞLU Denizci..
 BKT RoRo İşl. A.Ş..
 BABAYLON Hotel
 KALKAVAN Group
 ERC Denizcilik Lt..
 KEREMPE Denizcili..
 ULUÇAY Yatçılık
...


www.gemipersoneli.com   © Gemipersoneli.com - Tüm Hakları Saklıdır.  Kullanım Şartları  Gizlilik Prensipleri  İletişim