Gemipersoneli.com - Reklam
Üye girişi
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye ol | Şifremi Unuttum
Menü
Ana Sayfa
Foto Galeri
İş Fırsatları
Haber Arşivi
Hakkımızda
Sistem Nasıl Çalışıyor
Üye İstatistikleri
Medyada Sitemiz
Mesaj Panosu
GEMİ VİDEOLARI
Gemici Belgesi
İletişim
İçerik
Bilgi bankası
Liman Başkanlıkları
CV Hakkında ipucu
Makaleler
Anket
Linkler


Share |
22 Ağustos 2019
Haber
Anket
İngiltere ile Türkiye helikopter gemisi için görüşüyor
İngiliz Kraliyet Donanması’nda satışı planlanan HMS Oceans Helikopter Gemisi’nin satışı için Türkiye ile pazarlık yapıldığı açıklandı. İngiliz Parlementosu’nun internet sitesinde eski Savunma Bakanı Kevan Jones'un şu an görev yapan Savunma Bakanı Tobias Ellwood'a yönelttiği soru ile gemi gündeme geldi. Bakan, Türkiye'nin HMS Oceans Helikopter gemisi ile ilgilendiğini açıkladı.Gemi, geçtiğimiz günlerde Marmaris Aksaz’da yapılan Doğu Akdeniz-2017 tatbikatı için Türk karasularına gelmişti. NATO tatbikatına katılan geminin Türk yetkililer tarafından incelendiği öğrenildi. Amfibi helikopter gemisini sınıfındaki HMS Oceans, 1998 yılında suya indirildi. Aynı tipteki üçüncü gemi olan HMS Oceans, bütçe kısıtlaması ve İngiltere’nin yeni uçak gemisi çalışmaları ile 2018’de emekli edilecek. Halen gemiyle Türkiye’nin yanı sıra Brezilya da ilgileniyor.

TCG ANADOLU NE OLACAK

Türkiye, kamuoyunda ‘uçak gemisi’ olarak bilinen ancak Havuzlu Çıkarma Gemisi TCG Anadolu için Sedef Tersaneleri’nde imalat başladı. Üzerinde dikine havalanabilen F-35B’lerin de konuşlandırılması planlanan geminin uzunluğu 232 metre. Gemi üzerinde uçaklarla birlikte taarruz helikopteri, genel maksat helikopterleri ve çıkarma araçları bulunacak. Bu gemi ile amaç bir tugay askeri uzak mesafelere taşıyabilmek.

Türkiye’nin TCG Anadolu’nun tam kapasite hizmete girmesine kadar personelin eğitim çalışmaları HMS Oceans’ı envantere almaya çalıştığına dikkat çekiliyor. Uzmanlar, bir geminin tam operasyonel hale getirilmesinin 2 yıl alacağı, bu tür hazırlıkların mevcut bir gemi ile yapılması halinde TCG Anadolu’ya daha hızlı geçiş gerçekleştirilebileceğini ifade ediyor.Kaynak: kokpit.aero
Eklenme tarihi: 18.11.2017
Share |
YORUMLARINIZ
Aşağıdaki bölüme haber ile ilgili yorumlarınızı yazabilirsiniz


Adınız Soyadınız:
Başlık:
YORUMUNUZ:
Gemilerde güvenlik ne durumda
Güvenli bir çalışma ortamı var
Güvenlik var ama gemiler eski
Her şey göstermelik güvenlik yok

Önceki Anketler
Kurumsal Üyelerimiz
 ALABANDA Deniz Ta..
 ARIF KALKAVAN
 LIGHTTOURS Seyaha..
 DELTA Marine Yach..
 ABALCO
 GEMEK Denizcilik ..
 KARAN Gemi İşl. İ..
 AFRICA MARINE COM..
 AMATUSA Denizcili..
 KARYAT Karadeniz ..
...


www.gemipersoneli.com   © Gemipersoneli.com - Tüm Hakları Saklıdır.  Kullanım Şartları  Gizlilik Prensipleri  İletişim