Gemipersoneli.com - Reklam
Üye girişi
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye ol | Şifremi Unuttum
Menü
Ana Sayfa
Foto Galeri
İş Fırsatları
Haber Arşivi
Hakkımızda
Sistem Nasıl Çalışıyor
Üye İstatistikleri
Medyada Sitemiz
Mesaj Panosu
GEMİ VİDEOLARI
Gemici Belgesi
İletişim
İçerik
Bilgi bankası
Liman Başkanlıkları
CV Hakkında ipucu
Makaleler
Anket
Linkler


Share |
22 Ağustos 2019
Haber
Anket
İskenderiye kıyılarında çarpıcı tarihi keşif
Mısır Antika Eserler Bakanlığı, ülkenin Akdeniz kıyılarında yer alan Abu Quir Bay bölgesinde, firavun tanrısı Osiris'in heykeli, Roman General Marc Antony’i tasvir eden kristal bir büst, Roma İmparatorluğu’na ait altın paralar ve üç gemiye ait yaklaşık iki bin yıllık kalıntı bulunduğunu bildirdi.Mısır’ın Akdeniz kıyılarında yer alan Abu Quir Bay bölgesinde çalışma yapan arkeologların iki bin yıldan eski bir gemi enkazı bulduğu belirtildi.

İskenderiye liman kentinde açığa çıkan gemi enkazında kristal bir büst ve döneme ait altın sikkeler bulundu.Daha önce, bölgeye yakın batık antik kent Herakleion’da firavun tanrısı Osiris’i temsil eden bir heykel ve çeşitli eserleri içeren iki gemi kalıntısı keşfedilmişti.

Mısır Antika Eserler Bakanlığı'nın Sualtı Arkeolojisi Bölümü ve Avrupa Sualtı Arkeolojisi Enstitüsü tarafından yapılan çalışma kapsamında, uzmanlar bulunan büstün kristalden oyulduğunu ve Shakespeare’in Antony ve Kleopatra eserine konu olan ünlü Roma generali Marcus Antonius’u tasvir ettiğini düşündüklerini söyledi.

M.Ö. 27'den MS 14'e kadar hüküm süren Roma'nın ilk imparatoru Augustus'a ait üç altın sikke ise sahilden yaklaşık 20 km uzakta keşfedildi.Ntv'nin haberine göre, Antik Eserler Yüksek Kurulu Başkanı Mustafa Waziri, yaptığı son açıklamada, “Yeni bulgular, önümüzdeki çalışma sezonunda dördüncü bir geminin bulunması ihtimaline işaret ediyor” dedi.“Marcus Antonius” ya da “Mac Antony” isimleri ile bilinen Roma generali, ünlü Mısır Kraliçesi Kleopatra’nın sevgilisi olarak biliniyor. Antik eserlerde, Antony’nin kraliçeyle olan romantik ve siyasi ittifakının, ikilinin Augustus olarak bilenen Octavian'a yenildikten sonra bozulduğu, sonrasında ise sevgililerin intihar ettiği konu ediliyor.
Eklenme tarihi: 27.11.2017
Share |
YORUMLARINIZ
Aşağıdaki bölüme haber ile ilgili yorumlarınızı yazabilirsiniz


Adınız Soyadınız:
Başlık:
YORUMUNUZ:
Gemilerde güvenlik ne durumda
Güvenli bir çalışma ortamı var
Güvenlik var ama gemiler eski
Her şey göstermelik güvenlik yok

Önceki Anketler
Kurumsal Üyelerimiz
 VENTO Deniz İşlet..
 MEKE Group
 GEDİZ Denizcilik
 SEFER Chartering
 TEB Denizcilik
 AVŞA Denizcilik İ..
 OSMAN VE YAŞAR EK..
 SUNSAİL
 TRAMOLA Deniz Taş..
 UZMAR
...


www.gemipersoneli.com   © Gemipersoneli.com - Tüm Hakları Saklıdır.  Kullanım Şartları  Gizlilik Prensipleri  İletişim