Gemipersoneli.com - Reklam
Üye girişi
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye ol | Şifremi Unuttum
Menü
Ana Sayfa
Foto Galeri
İş Fırsatları
Haber Arşivi
Hakkımızda
Sistem Nasıl Çalışıyor
Üye İstatistikleri
Medyada Sitemiz
Mesaj Panosu
GEMİ VİDEOLARI
Gemici Belgesi
İletişim
İçerik
Bilgi bankası
Liman Başkanlıkları
CV Hakkında ipucu
Makaleler
Anket
Linkler


Share |
18 Haziran 2024
Haber
Anket
Piri Reis Üniversitesi Hukuk Fakültesi kuruldu!
Pîrî Reis Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nin kurulmasına onay veren 2017/11320 sayılı Bakanlar Kurulu kararı Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girdi.

Pîrî Reis Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Oral Erdoğan deniz hukukuyla ilgili adımların atıldığına dikkat çekerek şunları söyledi; ”Üç tarafı denizlerle çevrili olan ülkemiz için bunun büyük bir gereklilik olduğuna inandık ve ona göre başvurumuzu attık. Türkiye’nin ilk ve tek denizcilik ihtisas üniversitesi olan Piri Reis Üniversitesi’nde Hukuk Fakültesi’nde temel hukuk eğitiminden sonra özellikle “Deniz Hukuku” alanında uzmanlaşmayı planlıyoruz. 2018-2019 eğitim-öğretim yılında öğrenci alımına başlayacağız. Kararın; ülkemiz, üniversitemiz ve herkes için hayırlı olmasını diliyorum.”

Oral Erdoğan 15 Haziran 2017 tarihinde Başbakan Binali Yıldırım'ın sözlerini hatırlatarak konuşmasına şöyle devam etti; "Pîrî Reis Üniversitesi tarafından kendisine verilen 'Fahri Doktora' ünvanı töreninde bu ihtiyacı dile getirmişti. Başbakan şunları kaydetmişti: 'Denizcilik, hukukla beraberdir. Türkiye'nin deniz hukuku konusunda çok ciddi yetişmiş insana ihtiyacı var. Niye? Bizim deniz kıyılarımızın uzunluğu kara hudutlarımızın üç katı. 8 bin 484 kilometre ve komşu olduğumuz ülkeler var. Bunlarla problemlerimiz var. Adalarda var, efendim kıta sahanlığı meselesi var, uluslararası sular var, özellikle Ege'de birtakım konularımız var. Bunları inceleyecek ve uluslararası deniz hukuku çerçevesinde ülkemizin hakkını, hukukunu takip etmek için sadece hukukçu değil, yetişmiş deniz hukukuna vakıf gençlerimize, insanlarımıza, hukukçularımıza ihtiyaç var. Onun için Piri Reis Üniversitesi'ne hukuk fakültesi kurulması için gereken yapılacak.' Hükümetimize desteklerinden dolayı teşekkür ederiz."

2008 yılında kurulan Pîrî Reis Üniversitesi, bu sene '10. Kuruluş Yılı'nı kutluyor. Üniversitede Denizcilik Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Mühendislik Fakültesi ve Denizcilik Meslek Yüksek Okulu, Sosyal Bilimler Enstitüsü ve Fen Bilimleri Enstitüsü bulunuyor.Kaynak: Deniz Haber Ajansı
Eklenme tarihi: 16.02.2018
Share |
YORUMLARINIZ
Aşağıdaki bölüme haber ile ilgili yorumlarınızı yazabilirsiniz


Adınız Soyadınız:
Başlık:
YORUMUNUZ:
Denizcilik mesleği ile ilgili ne düşünüyorsunuz
Çok güzel
Mecbur kalınca yapılacak bir iş
Zabit için iyi alt personel için kötü
Kesinlikle yapılmaz

Önceki Anketler
Kurumsal Üyelerimiz
 STARLINE
 BURTRANS Shipping
 TURCOBOSFOR Dnz T..
 MELİH Denizcilik
 ÇİLLİOĞLU Denizci..
 ERDEMLER Denizcil..
 TROY M.A.T.
 HİLAY Denizcilik ..
 MEHTAP Denizcilik
 GEMEK Denizcilik ..
...


www.gemipersoneli.com   © Gemipersoneli.com - Tüm Hakları Saklıdır.  Kullanım Şartları  Gizlilik Prensipleri  İletişim