Gemipersoneli.com - Reklam
Üye girişi
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye ol | Şifremi Unuttum
Menü
Ana Sayfa
Foto Galeri
İş Fırsatları
Haber Arşivi
Hakkımızda
Sistem Nasıl Çalışıyor
Üye İstatistikleri
Medyada Sitemiz
Mesaj Panosu
GEMİ VİDEOLARI
Gemici Belgesi
İletişim
İçerik
Bilgi bankası
Liman Başkanlıkları
CV Hakkında ipucu
Makaleler
Anket
Linkler


Share |
07 Mart 2015
Mesaj Panosu
Mesajlarınızı buradan bize ulaştırabilirsiniz

Mesajlar

Konu: Yardım isteme
Herkese Selamlar Ben okuldan yeni mezun oldum makine zabiti olarak (750-3000kW) zorunlu 6aylık staj yapmam gerekiyor bu stajı hangi gemilerde nasıl yaparım nerelere nasıl başvurmalıyım bana yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim.

Bu mesajı cevapla  (Onur - 16.07.2012 20:43:34)


Konu: Yardım isteme
ben yurtdışında ukraynada kaptanlık okuycamda .yalnız türkiye ile denklik yok ve burda turkıyede çalışma imkanım yokmuş..acaba bu doğrumu yada özel bir şirkette kaptanlık adına çalışabilirmiyim ?

Bu mesajı cevapla  (enes akbayır - 16.07.2012 19:48:29)


Konu: Şikayet
selamlar türk denizciliğinin ilerlediğini savunan arkadaşlara sormak istiyorum nasıl bir ülkede yaşıyoruzki devlet dahi gemicileri yolunacak kaz gibi görüyor en basitinden stcw belgelerini yenilemek için dünyanın harç parasını yatırmamıza rağmen liman başkanlığına gittiğimizde 0.75 kuruşluk yarım kapak dosyayı ve zarfı dahi bize aldırıyor bu kadar mı aciz bir denizcilik müsteşarlığımız var hani türkiye büyük ülkeydi

Bu mesajı cevapla  (atilla genç - 16.07.2012 14:36:36)


Konu: Diğer
İş görüşmeleri için firmalara telefon ettiğiniz zaman gemici yağcı kamarot aşçı iseniz personel müdürü dışarda yerinde yok görüşmesi var veya toplantıda cevabını alırsınız 2. 3. İseniz size sonra döneriz kaptan ve çarkçıbaşı telefona bağlana bilirsiniz bu cevapları veren kimse sekreter veya personel müdürü yardımcısı olan ayakçısıdır. Telefonlara bakan genellikle bayanlar oldukları için at cambazı olan personel müdürleri tarafından aynı şekilde at cambazı olarak eğitilmişler birer yalan makinesi haline getirilmişlerdir. 10 gün üst üste ara hep taplantıdalar... (birleşmiş milletlerin) bile bu kadar çok toplantısı olmuyor. Hiç olmazsa iş başvurusu yapan insanlara eleman ihtiyacımız yok diyecek kadar dürüst olun her gelene form doldurtmayın ayıptır. Kuyruk acınızmı varda telefonlara çıkmıyorsunuz. Hani firmaların vizyonu insan ilişkilerine önem veren yapı oluşturmak dayanışma içinde çalışmak vs. söylem ve eylem farklı personel müdürleri olarak gölge etmeyin başka ihsan istemezler. Bu sektörün %75 oranında bu hale gelmesinin nedeni sizlerin yapmış oldukları üç kağıtçılık ve ayak oyunlarıdır. Sayın arkadaşlar sizlerde hangi firma olursa olsun önünüze uzatılan formu doldurmayın firmanın maaşını kaçında yattığını gemilerini kontrat süresini vs... öğrenin formu doldurman gerekirse doldurun uygun olmayan konu varsa yüzlerine karşı söyleyin. Yoksa çok daha formlar doldurursunuz. Allah selamet versin.

Bu mesajı cevapla  (YAVUZ AKYOL - 14.07.2012 20:02:30)
Cevap : Yardım isteme
selamlar ağabey! senin bayağı bir bilgi tecrüben var anlaşılıyor yani ben bi firmaya başvurdum aracılık hizmetleri yapıyorlarmış gittim konuştum sordum firma ne zaman kuruldu 5yıldır var bayana sordum siz ne zamandan beri varsınız 1 yıldır şirkette veya kiraladığınız emilerde bir sıkıntı oldu mu? yok hiçbir şey yok tıkır işliyo ve seferdeki sigaranızı yemek içme aburcubur herşeyinizi biz karşılıyoruz ne maaş veriyorsunuz 1800 dolar. benim tecrübem yok ilk işim çarkçı olacakmışım. bide arkadaşım var yan yana beraber calışacak mışız. böyle bir imkan böyle bir maaş varmı ya merak ediyorum.., şimdiden teşekkürler..

(mesutsu - 23.07.2012 14:29:19)


Konu: Diğer
Herkese slm 1985 yılında bu işe miço olarak başladım. 3 ay önce emekli olduk kısaca özetlersek 27 yıl bu meslekte geçti çoluk çocuktan evden ayrı denizlerle başbaşa.. 27 sene denizlerde çalışıp ne sahibi olduk? Hiç.. Karada çalışanlar bizden daha iyiymiş bunu yeni anladım . Bikere çevre dost arkadaşın yok niye yok hep denizdesin nasıl olsunki... Bunca denizde çalışmaya rağmen kazanç varmı oda yok.. Mesela komşumuz börekçide çalışıyor sabah 05:00 işbaşı öğlen 12:00 paydos evinde 1500 tl maaş ssk var pazar tatil var keza diğeri yemek fabrikasında çalışan kişi 1350 tl SGK var servisi var pazar tatili var yıllık 15 gün izin ve diğer buna benzer . Şimdi bazıları diyecekki gemide maaş daha fazla diyelim 1200 usd kabaca 2000 tl 1 yılı baz alalım.. Bu işi bulana kadar aylarca boş gezersin sonra gidersin gemiye 3 ay kazandığını borçlarını ödersin kalan aylarda kazancının çoğunu yurt dışında harcarsın.. 6 ay olmadan ya işi bırakırsın yada kovulursun hadi kovulmadın diyelim ya sağlık raporu ya stcw ya vize biter seni şutlarlar tabi kovulma demezsin onun kibar adı.. Bizi indirdiler.. Dersin. Sonra boşta gezip son aylarda yemediysen şirket ödediyse kalan parayıda boşta gezerken yersin evrak yok stcw yok kurs derken gene borçlanırsın.. Yine borçlu halde gemiye gidersin ama bu devran her yıl aynı döner durur yıllar sonra bakmışsınki elde bi şey yok.. Burada şikayet etmenin yakınıp sitem etmenin bi faydası yok zira kimsenin kimseyi duyduğu yok duysada umurunda değil .. Selametle

Bu mesajı cevapla  (Mehmet - 13.07.2012 01:33:05)
Cevap : İş birliği
Arkadasım aynen katılıyorum yazdıklarınıza. Ben de 2 sene oldu emekli olalı.

(Ayhan Çandır - 14.07.2012 22:51:30)


Konu: Diğer
Sayın arkadaşlar bilginiz olması için sizlere bugün faliyetde olmadığı için KOÇTUĞ denizcilik firmasını anlatmak istiyorum. Firma 1957 senesinde İstanbul merkezli olarak kurulmuş, Dalaman, Köyceğiz, Milas, Fetiye, Bodrum, Muğla, Gökova isimli gemileri işletmiştir.

2001 yılında firma sahipleri olan Selahaddin Göktuğ ve Ali Koçman ‘ın ölümleri neticesinde firma kendini tasfiye etmiştir. Firmanın 43 yıllık hizmetlerinde 20 sene firmada ve gemilerinde çalışan 2 kuşak personel emekli olmuşlardır. Firmaya girmek süresiz iş akdi giren personelin tamamı mülakat nizamında girer sigortan senelik 30 üzerinden ücretli iznin yine 3 maaş ikramiyen yurt içi ve yurtdışı limanlarda 24 saat esasına dayalı 1 içeri 1 gün dışarı vardiya iznin resmi tatil günlerinde çalışman gerekirse mesai ücreti ödenmesi her ayın 1de adına tahakkuk edilir.

Hamburg, Antwerp, Rorerdam,.. gibi Avrupa limanlarında şirketin kendi kiralık (dok) iskelesi mevcut olup gemilerin alargada bekletilmesi söz konusu olmayıp 1.dereceden liman hizmetleri alması limanlarda öncelikle personelin (pas) işlemleri yapılması her hangi bir eksiğinden gemilerin ceza alması veya bağlanması firma tarihinde yoktur.

Firmaya girmek amcaya dayıya dayalı unsur olmayıp bir bir personel müdürü ve 3 kişilik komisyon tarafından gerçekleşir kendi isteğin dışında emeklilik hariç kimse firmadan dıskalifiye edilmezdir. Duymadım tanık olmadım firma nezninde kaptanda gemicide eşit düzeydedir bu işi direkt kaptana bırakmamıştır. Bilindiği gibi firmanın 43 senelik işleyişinde paramızı almadık sigortamız yatmadı kumanya alınmadı vs. Kara lekeler olmamıştır.

Bu firmayı çalışanlar veya bilenler bilirki Türkiyede tekdir öncesi olmamıştır sonrasıda olucağa benzemiyor. Bu firmada hizmeti ve emeği geçen herkeze Allah selamet versin.

Gelelim günümüze firmalar ne alemde iş başvurusu yaparsın karşında kılıksız bir adam form doldur seni ararız yazdıklarını okuyup okumadığı belli değil ne zaman ararsın diye sor kendide bilmiyor her gelene bu form dolduruyormusun evet diyor adamı ön mülakat yap konuş tanış sonra bilgilerini al işin olurluğunu söyle ne söyleyim diyor adam soruyor abi 4yıl önce müracaat ettim daha haber çıkmadı bana kalırsa sen 4 yıl daha bekle nasıl olsa beklemek parayla değil.

Firma nasıl sorusuna Allaha şükür piyasanın en iyisi maaşlar ne zaman yatıyor önceden 1 ay geriden geliyorduk şimdi ayın 15 20 gibi yatıyor. Kumanyada gemiden isterlerse en iyisini alıyoruz ya gemiden kumanya istemezlerse almıyormusunuz olurmu abi diyor alıyoruz eyvallah diyoruz personel nasıl iyimi zabitan her okuldan var belli okul standartınız yokmu gemiciler yağcılar canavar gibi dangalak farkında olmadan pot kırıyor personeli yeni oturtuyoruz diyor. O arada telefon çalıyor arayan gemici 2 ay gemide çalışmış kendini tanıtıyor adama soruyor niye 2 ay çalışıp ayrıldın sen o soruyu bırak bu firmada ne kadar çalışırsın de yarın kağıtlarını al gel seni gönderelim maaş yabancı bayrak 1000$ ve telefon kapanıyor. Abi az önce gelen gemiciye 1200$ dedin o 5 yıllık bu 2 aylık öbür kontratta onada 1200$ veririz peki kontrat kaç ay 7 ile 9 arası niye 7 ayda biz 9 ayda çekiyoruz neden abi çok sirkilasyon oluyor ondan peki sıkıntı olmuyormu ne olacak abi firmaya daha gelemez biz hancı o yolcu ? Bana kalırsa sen ip üstünde oynayan cambaza veya ali cengiz oyunları üstadısın,

Allah selamet versin.


Bu mesajı cevapla  (YAVUZ AKYOL - 12.07.2012 20:15:22)
Cevap : Diğer
bu firmada çalışmadım ama ikmal gemilerinde çalışırken sürekli olarak gemileri yakından görme personelle konuşma şansım oldu . her türlü haklar sosyal imkanlar bakımından değil burda dünyada emsali varmı bilemem ama çok iyinin ötesinde bir şirketti.. kaptan yada çarkçı seni keyfine göre işten atma yok laf etme hakkını kendinde bulamazdı .. herkes işini bilirdi..

(Mehmet - 13.07.2012 00:51:49)


Konu: Diğer
Ukranyada ambara düsen arkadasımıza allah tan şifalar dilerim. İnşallah iyileşir, saglıgına kavuşur.

Bu mesajı cevapla  (Ayhan Çandır - 12.07.2012 19:53:43)


Konu: Tesekkür
hizmetlerinizden ötürü teşekkürler

Bu mesajı cevapla  (ismet AKPINAR - 08.07.2012 17:28:46)


Konu: Diğer
Sayın arkadaşlar şirketlerin hepsinin sitelerine girip hakkımızda sayfasına baktığınızda misyonumuz, vizyonumuz, lider firma olmak dünya deniz taşımacılığında öncü olmak 25 senelik bilgi birikim deneyimi en iyi şekilde piyasaya yansıtmak vs. gibi palavralarla karşılaşırsın. Hepiniz firma olarak ilk önce kurumsallaşın insan odaklı olun stipriz ekonomisinden vaz geçin bu kafayla ne lider ne öncü olunur ancak bizans oyunlarına devam edersiniz. Bakalım hangi konuda liderler 3 yıldır gemici yağcı maaşlarına 1$ zam yapmadılar %95 i sigortasız çalışıyor 35 yıl önce firma ve gemilerde düzen ne ise 1cm ilerlemeden aynı devam ediyor filolar büyürken yabancı ülke tersanelerinde gemi siparişleri arttı diyen armatörlerimiz etrafında düşen personel kalitesini ve büyümediğini göremiyor. Allah selamet versin.

Bu mesajı cevapla  (YAVUZ AKYOL - 08.07.2012 09:09:35)
Cevap : Tesekkür
Agzına saglık aynen arkadasım kurumsallasamıyorlar. Basmıyo tecrübeli elamanların gemi icersinde önemini.o yuzden uzak yolda proplem oluyorlar. Yolda ögrenirler.hangisine ögreteceksin. Sonrada adam tutma reis…

(Ayhan Çandır - 09.07.2012 18:01:04)


Konu: Yardım isteme
Arkadaşlar merhaba.Ben Karadeniz Teknik Üniversitesi Elektrik Elektronik mühendisliği mezunuyum 1,5 yıldır çalışıyorum.Mesleki tecrübe ve bilgim var hem elektrik hem elektronik üzerine.Elektrik zabiti yeterliliğindeyim ancak hiç gemiye çıkmadım.Sebepte tecrübeymiş.Benim mesleki tecrübem var ancak gemi tecrübem yok.Şimdi soruyorum ben nasıl iş bulacağım ? Sonuçta bi şekilde gemiye çıkıp tecrübe edineceğiz değilmi? Bu sorunu nasıl çözebilirim.?

Bu mesajı cevapla  (hasan avcı - 07.07.2012 19:34:12)
Cevap : Öneri
sevgili arkadaşım hangi üniversteyi bitirirsen bitir bu piyasada fark etmez mesleki tecrübede boş laftır adamın varsa gidersin gittiğin zamanda her gemide yeni adam görürsün nasıl olsa gemi gidiyor acaba bu mesleki tecrübe kaç sene ile sınırlı bilsek iyi olur zaten iş başvurusu yaptığında sana doldurman için form veriyorlar ana baba eşinin adı, kaç çoçuğun var gibi abuk sabuk sorular soruyor gemileri yabancı bayraklı sanki sigorta ödüyormuş gibi sigorta sicil no hanesi var bırakın bu ayakları kaç para maaş veriyorsun ayın kaçında maaşı yatırıyorsun gemilerin dökülüyor mesain varmı kumanyan nasıl millet gemide açmı milletden tecrübe isterken çalıştırdığın personel kalitelimi bunları söyle arkadaşım kendine sağlam iş bul bu işler sağlam değil her an takla olursun bazı firmalarda elektirikçi kadrosu yok elektirik işni çarkçılara itlemişler onlarda biz anlıyoruz yaparız ayağına atlamışlar veya elektirikçi gidersen o zamanda çarkçının bir tanesini harcamışlar vardiyayı elektirikçiye kaydırmışlar yani kör tuttuğunu öpüyor sen en iyisi kpss gir en azından iş garantin var......

(mete patla - 09.07.2012 18:54:05)
Cevap : İş birliği
Mete arkadasımzın dedigi gibi bu ise güvenme eskiden iyi bir meslekti.1985 ten bu yana bu denizcilik isiyle ugrasıyom . 1994 ten bu yana güverte reisiyim. Firmanın biri benden tecrübe arıyo ve ben bu isten emekliyim. Ne mis cok iyi firmaymıs. Maas kacında yatıyo diyom 25 de gemi kac yasında 30 yeni gemi diyo yanı yeni alacaklar. Eee maas ne veriyo. 1100 dolar. Kacırma bak bu isi diyo kacsa ne olur kacmasa ne olur. Kumanya nasıl personel hangi milletten vinci calısırmı daha buna benzer soruları sormaya gerek bile yok. Adam gitsinde sonrası allah kerim geri gelirse kendi imkanlarıyla gelir nasıl olsa. Ondan sonra gemide adamın basına bela olur.

(Ayhan Çandır - 12.07.2012 10:44:47)
Cevap : İş birliği
Yagcı-elektirikci gidersin. 800-900 dolar verirler eline sonrada ben 4 sene ünüversiteyi bunun icinmi bitirdim dersin. Bu arada vardiyada kasarlar. Böylece hayat ünüversitesine baslamıs olursun. Allah herkeze sabır versin.

(Ayhan Çandır - 12.07.2012 14:35:51)


Konu: Şikayet
sezon açık olmasına ragmen iş bulamıyorum beni kara listeyemi aldılar diye soracam siz de şuç yok şuç personel müdürlerinde bir fırsat verseler bir makinacı olarak arıza tespiti kaynak yapımı devre çekmeyi görürler her bindigim gemide acemi mühendislerin uğraşması yıldırdı bu iş akıllı işi degil anlaşıldı bulaştıgıma pişman oldum 3 yıl heba oldu

Bu mesajı cevapla  (zeynel güler - 06.07.2012 14:57:19)
Cevap : Öneri
700 tl ye calısırsan kara listeden cıkarsın.

(Ayhan Çandır - 06.07.2012 19:08:30)
Cevap : Öneri
bu alemde kara listeye girmişsen seni temiz mahkemesi bile kurtaramaz.bunların yaptığı kara listelerin kıymeti harbiyesi yok.zaten bu listede gemiciler yağcılar kamarotlar vardır.başka kimse bulunmaz.1000 tl adam çalıştırıyorlar ister kara liste ister ak liste yapsınlar hiç bir önem arz etmez yavuz akyol arkadaşımız her şeyi en ince detaya kadar anlatıyor sende okursan birşeyler öğrenirsin kafana takma abi sıkıntı yok.

(mete patla - 07.07.2012 17:02:57)


Konu: Diğer
İspiyon etmek, gammazlamak, şikayet etmek, fişlemek, ropor tutmak, bu terimlerden hangisini isterseniz kullana bilirsiniz. Şahit olduğum ise hakkında rapor yazmışlar, konu nedir bilmiyorsundur gemide çalışmaya devam ederken suvari hariç herkes hakkında yazılabilir. Yaptıklarının ne zamandır çalıştığının hiç önemi yoktur adam seni sevmez tipin hoşuna gitmez vs. Birçok bahane yazabilir. Şirkete gittiğinde karşına çıkar haberin olmadığı içinde zor durumda kalırsın ne yazmışlar diye sorduğunda ise cevap vermezler kısaca ne söylersen söyle dinleyen olmaz önemli olan yazılmış olan rapordur. Hakkında rapor yazılan kişi yüz kızartıcı suçu yok kavga hakaret etmemiş işini yapmış. 3-5 kişinin tanıklığını değilde yanlız suvarinin yazdıkları dikkate alınıyor bu zat gemi kaptanımı yoksa sicil amirimi? Kaptanların çarkçıbaşıların bazende 2.lerin hakaretleri veya tahrikleri durumu karşısında diğer personelin durumu ne olacak insanlar 4 firmada çalışıp 2 si dandik derse neyi dikkate alıcan gemiyi personeli riske atan maddi ve manevi zarar veren işini doğru bilmeyen ve yapmayan kaptanlar çarkçıbaşılar kısmende 2.ler bunların raporlarını kim tutucak yoksa sınıfım okul arkadaşım diye görmezden gelip sümen altımı edicen. Bu iş bozacının şahidi şıracıya benziyor gibi Allah selamet versin.

Bu mesajı cevapla  (YAVUZ AKYOL - 06.07.2012 07:31:32)
Cevap : Tesekkür
cok guzel aydınlatmıssınız benım eklemek ıstedıgım pek bırsey kalmamıs bu cevabınıza yanlız sunu eklım ben sunuda gordum sırketın bırınde suvarı ıctı ıctı tum personele kufur ettı ve sırketten gelen cvp adam gemı kaptanıdır saygılı olun

(şükrü savaş - 12.07.2012 16:29:18)


Konu: Şikayet
Gemicilik ölmüştür herkezin başı sagolsun.

Bu mesajı cevapla  (Ayhan Çandır - 04.07.2012 18:05:49)
Cevap : Diğer
ALLAH RAHMET EYLESİN, Eskiden iyibir meslekti

(mustafa runasoy - 05.07.2012 23:25:42)


Konu: Tesekkür
bu sektörün ihtiyacı olan böyle bir site kurduğunuz için tşkr ederim

Bu mesajı cevapla  (ahmetyıldız - 04.07.2012 16:17:51)


Konu: Yardım isteme
1 yıldır iş arıyorum ama bi türlü bulamadım herkes tecrübe istiyo bi yerde başlamadan tecrübe nasıl olucak. lütfen biri yardımcı olsun ben bu işe nasıl başlıcam. Ankara üniversitesi elektronik mezunu elektronik zabitiyim.

Bu mesajı cevapla  (efe - 03.07.2012 19:47:53)
Cevap : Öneri
Sayın arkadaşım gitmiş olduğun şirketlerden tecrüben yok cevabını almışsın sana bu cevabı veren personel müdürleri görüntüsünde olan kişiler ne kadar tecrübeli? Torpilin yoksa seni işe kolay almazlar bu meslekte 25-30 yıllık gemici yağcı statüsünde olanlar hatta bu meslekden emekli olanlar bile iş bulamaz duruma getirilmiştir. Özellikle son 10 yıldır mesleğe 15 20 yıl ara vermiş çarkçı başı yeni başlamış elektirikçi ve çeşitli mesleklerden gelen gemici yağcı kamarot statüsünde her firmada elemanları görmen çoğunlukla mümkündür durum böle olduğu içindirki firmaların ellerinde kaliteli personel bu iş meslek edinmiş kişiler as kadroları yoktur. Nasıl olsa adam çok zihniyetiyle hareket ettikleri için kaliteli personeli elinde tutamayan ve oluşturamayan firmalar dönme dolap gibi gemi çalıştırmaya devam edicekleri aşikardır. Ehliyetlerinin karşılığını veremeyen kaptanlar baş makinistler yıllardan beri çeşitli bahaneler altında gemiden adam gönderip şirketlerinde sorgusuz sualsiz bu talepleri en kısa zamanda yerine getirmeleri her pozisyondaki elemanlar için demoklesin kılıcı gibi tehtit unsurudur. Bu işler tenhada gebe kalıp meydanda doğurmaya benzer. Allah selamet versin.

(YAVUZ AKYOL - 04.07.2012 11:17:31)


Konu: Diğer
fakültelerden kuru kalabalıklar seramoni ile mezun oluyorlar iş bulabilirseler çalışıcaklar x firmasının personel müdürü kariyer günleri adı altında yaptığı taplantıda firmalarının politikasının sıfır çevre kirliliği sıfır iş kazası dinamik personel yapsı konularını anlatmış çünki T.C firmaların kısaca sosyal haklar iyileştirilmiş çalışma koşulları konularında anlata bileceği konu yok.dinleyenlerde ikna olmuşlarki soru soranda yok herhalde firmaların sıfır kirlilik ve alkol politikaları lüzumsuz kalabalık için yeterli anlaşılan bu.allah selamet versin.

Bu mesajı cevapla  (YAVUZ AKYOL - 02.07.2012 06:23:10)
Cevap : Tesekkür
Size tesekkür ederim tarzınızı begeniyorum. Sagolun bende denizden emekli oldum ama gelde bana sor bir Allah bilir birde ben maaslrımızı bıle dusuk göstermisler ve bu gun halla calısmak zorundayım.nereye kadar gider bilmiyorum. 850 tl emekli aylıgı ıle.

(Ayhan Çandır - 04.07.2012 18:01:15)


Konu: Diğer
Türk denizciligi niye gelisemiyo yanlızca kırız vardıyemi.yoksa uyguladıkları sistemden dolayımı. Bir düsünseler iyi olur. Sosyal haklar olan firmalar ne den gelisim gösteriyo acaba. Gelismis ülkelerde gemisi olan firmalarda calısanı utandırmıyorlar. Ve ben su fırmanın gemiside calısıyorum diye biliyorlar. Gurur duyuyorlar calıstıgı fırmadan. Hem calısıp hemde aklı bizim para yattımı dıye dusunmuyorlar. Bu tur firmalarda ne malzeme ziyan oluyo ne de boyan .

Bu mesajı cevapla  (Ayhan Çandır - 01.07.2012 01:18:16)


Konu: Şikayet
Bu ne rezillik; Yagcı-Elektirikci, Gemici-Ahcı veya Ponpacı-Reis, yada Fiter-Silici,.. 1 kisinin bir meslegi olur. Bu isleri yapınca 2 maasmı veriyolar.

Bu mesajı cevapla  (Ayhan Çandır - 30.06.2012 19:37:54)


Konu: Diğer
İstikrarlı firma kalifiye eleman kaliteli iş karşılığında tatminkar ücret. Bu koşulları sağlayan firma T.C. yok. Öyle manzaralar görüyoruzki personel müdürü veya asistanı karşımıza çıkıyor konusuna hakim değil daha doğrusu biz 80li yıllarda gemilerde çalışırken bu kişilerin [babaları annelerini] tanımamıştı eleman seçimi konusunda gayet bilgisiz kifayetsiz davrandıklarını göre biliyorsunuz hatta bazı personel müdürleri görüşme zahmetine katlanmayıp asistan olan ayakçısını gönderiyor bazen bunlar bayan olup gemide çalışmadığı her halinden belli personel seçimini neye göre yapıyorsunuz yıllık maaş artışınız ne kadar firmanın maaş ödemeleri nasıl ve ayın kaçında en eski personeliniz kaç yıllık kontratı bitenleri dünyanın her yerinden çekebiliyormusunuz yoksa idare edebildiğin kadar etmi diyorsunuz veya aksi durumda gemide mualefet edenleri örnekleri olduğu gibi dünyanın her tarafından gönderirken aynı zamanda karşılıklı yapılan iş akitleri karşısında iş veren olarak günü dolmayanların kalan süreleri tutarındaki ücretleri ödüyormusunuz çalışanların taleplerini dikkate alıyormusunuz firmanız sgk kayıtlı değil firma olarak çalışanları özel sigorta yapıyormusunuz elemanım deyip 6 7 8 10 ay çalıştırdığınız kişiye boşda kaldığı sürede ücret veriyormusunuz her hangi bir iş kazasında haklarınız nedir ölüm evlenme doğum gibi konularda personele maddi yardımınız varmı firmaya kim gelirse gelsin potansiyel suçluluk dugusuylamı bakıyorsunuz bunları sağlıyamadıkları için sönmez, zihni, stfa, cerrahoğlu, um, gibi vs. Firmalar battı veya el değiştirdi zaman içinde yok oldu gitti ortalama 15 yıl süresinde devran hep döner kimler gelir kimler geçer alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste… Allah selamet versin.

Bu mesajı cevapla  (YAVUZ AKYOL - 29.06.2012 07:37:15)


Konu: Diğer
Sayın arkadaşlar Genel denizciliğin gemisi kara oturmuş 2 sene öncede başka gemisinde venezuella da uğuşturucu madde yakalanmış gemi ve kaptanı uzun süre tutuklu kalmıştı. Farklı pencerelerden 2 olaya bakalım kaptanlık denen meslek iyi bir eğitimin yanında tecrübede ister malesef bir düzineyi geçmeyen istisnayi kaptanlar dışında hemen hemen hepsinin burnu kaf dağında ben bilirim edasında. Bu işler ben bilirim edasında olmaz. Bu geminin kaptanı fena şekilde kariyeri açısından madara olmuştur. Nede olsa Allahın sopası yok! Diğer mesele ise referans konusu yurt dışında kaçmaları engellemek için 6000 10000 TL arası çalışan kişilerin yakınlarına senet imzalatmaları niye böyle diye sorulduğu zaman şirket politakası cevabını alıyorsun ama bu politika yalnız alt kadroda çalışanlar [gemiciler yağcılar] içinmi geçerli oysa ben meslek hayatımda kaçan 2. Kaptan 3. Kaptan çarkçı ve telsizcide gördüm şirketsin ticaret yapıyorsun ticaretde risk vardır şirket olarak kaçanlarda riskindir bu tür senetlerin alınması etik ve yasal değildir. Dünyada başka bir örneğide yoktur günümüzde iyi firma tabir edilen firmaların tamamı bu uygulamayı sürdürmektedir. Kıçındaki yamayı görmeyip referansları iyi olmayan firmaların referans istemeleri abesle iştigaldir. Tabii olarak bu sentleri verenlerde var bu kişilerde aziz nesin in [hazreti dangalak] kitabını okusunlar Allah selamet versin.

Bu mesajı cevapla  (YAVUZ AKYOL - 28.06.2012 17:59:20)Sayfalar : [««] [«] 1. 2. 3. 4. 5. 6.. . . 21. 22. 23. 24. 25. 26. 27. 28. 29. 30. 31.. . . 376. 377. 378. 379. 380. 381. [»] [»»]

7613 adet mesaj bulunuyor.
www.gemipersoneli.com   © Gemipersoneli.com - Tüm Hakları Saklıdır.  Kullanım Şartları  Gizlilik Prensipleri  İletişim