Gemipersoneli.com - Reklam
Üye girişi
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye ol | Şifremi Unuttum
Menü
Ana Sayfa
Foto Galeri
İş Fırsatları
Haber Arşivi
Hakkımızda
Sistem Nasıl Çalışıyor
Üye İstatistikleri
Medyada Sitemiz
Mesaj Panosu
GEMİ VİDEOLARI
Gemici Belgesi
İletişim
İçerik
Bilgi bankası
Liman Başkanlıkları
CV Hakkında ipucu
Makaleler
Anket
Linkler


Share |
15 Haziran 2021
Haber
Anket
CMA CGM, Marco Polo ile yeni bir dünya rekoru daha kırıyor
16.022 TEU taşıma kapasiteli CMA CGM Marco Polo isimli konteyner gemisi, 11 günde toplam yedi Kuzey Amerika limanına uğrak yaparak bu limanlara tek seferde taşınan yük miktarıyla yeni bir rekor kıracak.

CMA CGM tarafından işletilen Marco Polo isimli konteyner gemisi, Kuzey Amerika limanlarına tek seferde en çok yük taşıyan gemi olarak rekor kıracak.

396 metre uzunluğundaki konteyner gemisi, 17 Mayıs'ta ilk uğrak limanı olan Halifax'a varmak üzere şu anda Atlantik'i geçiyor. Daha sonra New York ve New Jersey Limanı'na (20 Mayıs), Virginia Limanı'na (23 Mayıs) , Savannah Limanı'na (26 Mayıs) ve son olarak Charleston Limanı'na (28 Mayıs) uğrak yapacak.CMA CGM Marco Polo, Eylül 2020'de Kuzey Amerika'nın Doğu Kıyısı'na uğrayan en büyük konteyner gemisi unvanını alan CMA CGM Brazil'e kıyasla TEU cinsinden yaklaşık yüzde altı daha büyük kapasiteye sahip. Ancak gemiler, Kuzey Amerika Pasifik Kıyısı'na uğrayan en büyük konteyner gemilerinden ve 2020'de piyasaya sürülen 23.000 TEU kapasiteli CGM CMA Jacques Saade gibi yeni nesil ultra büyük mega konteyner gemilerinden önemli ölçüde daha küçük.

E-ticaret satışlarında benzeri görülmemiş artışlar!

CMA CGM'ye göre, CMA CGM Marco Polo'nun yaptığı seyir, rotada artan talebe yanıt olarak doğdu. Şirket, ABD'deki müşterilerinin birçoğunun e-ticaret satışlarında benzeri görülmemiş artışlar yaşadığını vurguladı. CMA CGM Kuzey Amerika Başkanı Ed Aldridge; "CMA CGM Marco Polo'nun hizmeti, esnekliğimizin bir başka göstergesidir.' dedi.

CMA CGM Marco Polo, Aralık 2012'de suya indirildiğinde dünyanın en büyük konteyner gemisi olarak tanıtılmıştı. Güney Kore'de Daewoo Gemi İnşa ve Deniz Mühendisliği tarafından inşa edilen 187.625 dwt'lik gemi, şirketin Çin/Avrupa rotası için inşa ettiği üç gemiden ilkiydi. Bu gemiler, yakın zamanda, CMA CGM'nin 2020'de piyasaya sürmeye başladığı yeni ultra büyük LNG yakıtlı konteyner gemileri hizmete girmeye başladığında geri planda kaldı.

New York ve New Jersey Liman İdaresi'nin yönetici müdürü Rick Cotton; "Marco Polo'nun limana gelişi bizim için aynı zamanda, New York Limanı ve New Jersey'in milyonlarca sakinini ayakta tutmak ve binlerce işi desteklemek için ihtiyaç duyulan gıda, malzeme ve malların gelmesini ifade ediyor. dedi.CMA CGM Jacques Saade 21.433 TEU ile yeni dünya rekoru kırmıştı!

Bunun yanında geçtiğimiz günlerde fransız deniz taşımacılığı devi CMA CGM'ye ait dünyanın ilk LNG yakıtlı Megamax-24 tipi konteyner gemisi olan CMA CGM Jacques Saade, tek bir gemideki dolu konteyner sayısıyla yeni bir dünya rekoru kırmıştı.
Kaynak: Denizhaber.com
Eklenme tarihi: 16.05.2021
Share |
YORUMLARINIZ
Aşağıdaki bölüme haber ile ilgili yorumlarınızı yazabilirsiniz


Adınız Soyadınız:
Başlık:
YORUMUNUZ:
Denizcilik mesleği ile ilgili ne düşünüyorsunuz
Çok güzel
Mecbur kalınca yapılacak bir iş
Zabit için iyi alt personel için kötü
Kesinlikle yapılmaz

Önceki Anketler
Kurumsal Üyelerimiz
 ONUR Deniz Nakliy..
 HAMALOĞLU Denizci..
 SANOVEL İlaç
 İDÇ Denizcilik
 SANTRA Denizcilik..
 MAYAMARINECYPRUS ..
 EMSAN Denizcilik ..
 OKANTRANS Gemi Ac..
 CANMAR Denizcilik
 GENTA
...


www.gemipersoneli.com   © Gemipersoneli.com - Tüm Hakları Saklıdır.  Kullanım Şartları  Gizlilik Prensipleri  İletişim