Gemipersoneli.com - Reklam
Üye girişi
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye ol | Şifremi Unuttum
Menü
Ana Sayfa
Foto Galeri
İş Fırsatları
Haber Arşivi
Hakkımızda
Sistem Nasıl Çalışıyor
Üye İstatistikleri
Medyada Sitemiz
Mesaj Panosu
GEMİ VİDEOLARI
Gemici Belgesi
İletişim
İçerik
Bilgi bankası
Liman Başkanlıkları
CV Hakkında ipucu
Makaleler
Anket
Linkler


Share |
11 Ağustos 2022
Haber
Anket
Rus Donanması Karadeniz’de 4 sivil gemiyi vurdu
Rusya Federasyonu ve Ukrayna arasında patlak veren savaş, karada olduğu üzere doğal olarak Karadeniz’de de etkisini gösterdi. Rus donanması tarafından Ukrayna limanlarına ve Azak Denizi’ne sivil gemi giriş ve çıkışları Rus savaş gemileri tarafından kapatıldı. Bunun üzerine Denizcilik Genel Müdürlüğü, Azak Denizi’ndeki Türk gemileri için güvenlik seviyesinin seviye 3’e çıkarıldığını duyurdu.

Şu anki durumda, Azak Denizi dışındaki Ukrayna Denizi’nde seyir halinde olan tüm sivil gemiler ya çevre ülke limanlarına sığınıyor ya da bölgeden geri dönüyor. Yine de bazı gemiler Rus Donanması’na ait savaş gemileri tarafından hedef alınıyor.

İLK VURULAN GEMİ "YA-SA JUPİTER"Rus savaş gemileri tarafından vurulan gemilerden birincisi 24 şubat tarihinde Odessa açıklarında vurulan Marshall adaları bayraklı Türk sahipli Yasa Jupiter gemisi. Gemiye isabet eden bomba sonucunda gemi hasar aldı ve özellikle geminin köprüsünde hasar meydana geldi. Yasa Jupiter’in vurulması sonucu herhangi bir can kaybı olmadığı bildirildi. 24 Şubat’ta edinilen bilgilere göre geminin, Romanya karasularına intikal ettiği öğrenilmişti. Gemi 26 Şubat tarihinde İstanbul Boğazı’na girerek Marmara Denizi’ne giriş yapmıştı.

VURULAN İKİNCİ GEMİ "MILLENNIAL SPIRIT"İkinci vurulan gemi Moldova bayraklı kimyasal tanker gemisi "Millennial Spirit" gemisi. Gemi, Ukrayna’nın Yujniy limanının 12 mil güneyinde bir Rus savaş gemisi tarafından vuruldu. Gemi vurulmasıyla birlikte gemide buyük bir yangın başladı. Gemi yedeğe alınarak Samsun limanına getirildi.

VURULAN ÜÇÜNCÜ GEMİ "NAMURA QUEEN"Üçüncü gemi ise Japon Nissen Kaiun şirketinin sahip olduğu, Namura Queen gemisidir. Gemi, Yuzhny Limanının demirleme noktasında iken kıç tarafından vurulularak hasar aldı. Gemi 27 şubat günü 2 sahil güvenlik botu ve bir kıyı emniyeti römorkörü eşliğinde İstanbul Boğazı’nı geçerek Marmara Denizi’ne giriş yaptı.

VURULAN DÖRDÜNCÜ GEMİ "LORD NELSON"Namura Queen gemisinin ardından dördüncü Vurulan gemi ise Lord Nelson gemisi oldu. Gemi, kıyı emniyeti römorkörü eşliğinde İstanbul Boğazı’nı geçerek Marmara Denizi’ne geçiş yaptı.

*****************
KONU İLE İLGİLİ DİĞER HABERLERİMİZ;
* Japon yük gemisi, Rus füzesi tarafından vuruldu
* Bomba isabet eden 'Yasa Jüpiter' gemisi İstanbul'da
* YASA Denizcilik'e ait gemi, Ukrayna açıklarında vuruldu
Kaynak: defenceturk
Eklenme tarihi: 01.03.2022
Share |
YORUMLARINIZ
Aşağıdaki bölüme haber ile ilgili yorumlarınızı yazabilirsiniz


Adınız Soyadınız:
Başlık:
YORUMUNUZ:
Denizcilik mesleği ile ilgili ne düşünüyorsunuz
Çok güzel
Mecbur kalınca yapılacak bir iş
Zabit için iyi alt personel için kötü
Kesinlikle yapılmaz

Önceki Anketler
Kurumsal Üyelerimiz
 DENTAŞ Denizcilik
 URSA Denizcilik v..
 REYSAŞ Denizcilik
 YAĞMUR Deniz Tasi..
 GM Denizcilik Kur..
 TEB Denizcilik
 MALATYA Belediyes..
 TOLGA Denizcilik ..
 YILMAR Denizcilik..
 USTAOĞLU Denizcil..
...


www.gemipersoneli.com   © Gemipersoneli.com - Tüm Hakları Saklıdır.  Kullanım Şartları  Gizlilik Prensipleri  İletişim