Gemipersoneli.com - Reklam
Üye girişi
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye ol | Şifremi Unuttum
Menü
Ana Sayfa
Foto Galeri
İş Fırsatları
Haber Arşivi
Hakkımızda
Sistem Nasıl Çalışıyor
Üye İstatistikleri
Medyada Sitemiz
Mesaj Panosu
GEMİ VİDEOLARI
Gemici Belgesi
İletişim
İçerik
Bilgi bankası
Liman Başkanlıkları
CV Hakkında ipucu
Makaleler
Anket
Linkler


Share |
26 Şubat 2024
Haber
Anket
Beşiktaş Denizcilik, filosuna 5 tanker daha ekledi
Beşiktaş Denizcilik Filo Müdürü Adil Kamil Özkan, filolarına ekledikleri 5 tanker ile 30 adet gemiye ulaştıklarını söyledi.

Beşiktaş Denizcilik Filo Müdürü Adil Kamil Özkan, Rusya-Ukrayna savaşına nedeniyle artan taşımacılık ihtiyaçlarını karşılamak için yoğunlukta Avrupa’da sefer yapan gemilerin bir kısmını Karadeniz’e kaydırdıklarını ifade etti.

Türkiye’nin önde gelen denizcilik şirketlerinden Beşiktaş Denizcilik, Karadeniz’de artan taşımacılık talebini karşılamak için bir yandan yoğunlukta Avrupa’da sefer yapan gemilerin bir kısmını Karadeniz’e kaydırırken, diğer yandan filosuna 5 tanker ekledi. Beşiktaş Denizcilik Filo Müdürü Adil Kamil Özkan, böylece filoda Beşiktaş Denizciliğe ait 30 adet gemiye ulaştıklarını söyledi.Pandemi döneminin oluşturduğu gemi işletme sürecindeki zorlukların 2022'de büyük oranda hafiflemesiyle piyasanın hareketlendiğini belirten Adil Kamil Özkan, “Piyasadaki olumlu hareket bizim için de gelecek projeksiyonumuzu gözden geçirme ve yatırımlarımızı şekillendirme konusunda itici bir güç oldu. Denizcilik piyasasında tüm paydaşlar arasında hakim olan bu olumlu atmosfer, yeni yatırımlar için iştahı artırıyor. Piyasaların olumlu seyrinin devamı halinde yeni gemi yatırımları gündemde olacak. Dünya ticaretini etkileyen durumları dikkate alarak hem de denizcilik sektöründeki ihtiyaç ve dengeleri gözeterek yatırım ve projelerimizi şekillendiriyoruz. İmkanlarımız nispetinde filomuz gemi tiplerine benzer yatırımlar yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Ukrayna - Rusya savaşı ve buna bağlı oluşan taşımacılık ihtiyaçları sebebiyle yoğunlukta Avrupa’da sefer yapan gemilerin bir kısmını Karadeniz’e kaydırdıklarını ifade eden Özkan, “Filomuza yeni gemiler eklediğimiz ve her birini hızlı bir şekilde Beşiktaş Denizcilik standartlarında operasyona başlattığımız yoğun bir yıl geçiriyoruz. Oldukça güçlü bir ekibimiz var ve satın aldığımız gemilerin tersane süreçlerini kendi mühendislerimizle Beşiktaş Tersanesi’nde yönetebilmek bize büyük bir avantaj sağlıyor” diye konuştu. Özkan, özellikle Karadeniz’deki hareketlilik ve beraberinde gemi sayısındaki artış sayesinde yoğun bir yıl geçirdiklerini ifade etti. Özkan, “Pandemi döneminde asıl öncelik yeni yatırım yapmak yerine mevcut durumu korumaktı ancak özellikle son 1 senedir, denizcilik sektörü en hareketli dönemlerinden birini yaşıyor. Herhangi bir öngörüde bulunmak güç olsa da, bu sürecin en azından 2023 yılının belli döneminde de devamı öngörülüyor” dedi.

Türk denizcilerin işleri arttı

Ukrayna-Rusya savaşına bağlı olarak, bölgedeki taşımacılık faaliyetleri Türkiye’deki denizcilik firmaları için ciddi bir yatırım fırsatı doğurduğuna işaret eden Özkan, “Denizcilik sektörünün büyümesi ve yeni gemi alımları elbette ki heyecan verici ancak sürecin sağlıklı ilerleyebilmesi için yönetim faaliyetleri ve nitelikli iş gücünün hem gemi hem de ofis tarafından yetiştirilmesi ve istihdamı gibi konuların üzerinde hassasiyetle durulması gerekiyor” açıklamasını yaptı.
Kaynak: Denizhaber.com (Ekonomim.com)
Eklenme tarihi: 30.11.2022
Share |
YORUMLARINIZ
Aşağıdaki bölüme haber ile ilgili yorumlarınızı yazabilirsiniz


Adınız Soyadınız:
Başlık:
YORUMUNUZ:
Denizcilik mesleği ile ilgili ne düşünüyorsunuz
Çok güzel
Mecbur kalınca yapılacak bir iş
Zabit için iyi alt personel için kötü
Kesinlikle yapılmaz

Önceki Anketler
Kurumsal Üyelerimiz
 GİRİT Yatcilik
 KALYON Denizcilik..
 KOÇLAR Denizcilik
 KOPUZ Denizcilik
 COBRA Yachting-Bo..
 ÖZLER İskele Ltd...
 PASİFİK Lojistik ..
 CATONI Deniz İşle..
 LAGON Shipping De..
 OF Shipping
...


www.gemipersoneli.com   © Gemipersoneli.com - Tüm Hakları Saklıdır.  Kullanım Şartları  Gizlilik Prensipleri  İletişim