Gemipersoneli.com - Reklam
Üye girişi
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye ol | Şifremi Unuttum
Menü
Ana Sayfa
Foto Galeri
İş Fırsatları
Haber Arşivi
Hakkımızda
Sistem Nasıl Çalışıyor
Üye İstatistikleri
Medyada Sitemiz
Mesaj Panosu
GEMİ VİDEOLARI
Gemici Belgesi
İletişim
İçerik
Bilgi bankası
Liman Başkanlıkları
CV Hakkında ipucu
Makaleler
Anket
Linkler


Share |
15 Temmuz 2020
Haber
Anket
Gemi yangınında ölen Yalova'lı iki denizcinin adının verildiği park açıldı
Kerç Boğazı'ndaki gemi yangınında yaşamını yitiren Yalova'lı denizciler Sinan Karabulut (22) ve Yüce Karanki'nin (33) isimleri, Yalova'da açılan bir parka verildi.

Parkın içine Yüce Karanki ve Sinan Karabulut 'un isimleri yazılan çiçeklerle dolu bir sandal konudu.Park açılışında duygu dolu anlar yaşandı.

21 Ocak'ta Karadeniz'deki Kerç Boğazı'nda, Tanzanya bayraklı 'Maestro' ve 'Candy' adlı gemiler arasındaki yakıt transferi sırasında çıkan yangında ölen Türk mürettebattan Sinan Karabulut ve Yüce Karanki'nin isimleri, memleketleri Yalova'da açılan parkta yaşatılıyor.

İsmetpaşa Mahallesi Karasu Sokak'taki park için düzenlenen açılışa Sinan Karabulut'un kardeşleri Enes ve Beyzun Karabulut, Yüce Karanki'nin de amcası Vejdi Karandki katıldı.

Açılışta Enes Karabulut,
“Ağabeyimizi 21 Ocak'ta kaybettik. Hepinize tekrar çok teşekkür ederim. Şu an burada yapılan çalışmalar için başkanımız Vefa Salman'a, Yalova Belediyesi'ne çok teşekkür ederiz. Burada her geldiğimizde, her gördüğümüz çocuğun o güler yüzünde ağabeyimi hatırlamak bizi çok gururlandıracak. Abi seni çok seviyoruz”
dedi.

Yüce Karanki'nin amcası Vejdi Karanki de,
“Acı, çok acı. Gönül isterdi ki o iki gencecik fidan ismiyle yaşasın, koca çınar olsunlar. Ama ömürleri bu kadarmış. Bir nebze de olsa yüreğimize su serpildi. O fidanların yerine ekilen bu fidanlar, o çiçekler, burada oynayan cıvıl cıvıl çocuklar, onlar büyüdükçe, yaşadıkça onlar da yaşayacaklar. Naaşların alınmasından gelinmesinden bu ana kadar bizleri yalnız bırakmayan, ismiyle müsemma sevgili Vefa Salman kardeşime sonsuz teşekkürler. Sağ ol, var ol kardeşim. Bizi en iyi o anlıyor. Genç yaşta çocuğunu toprağa vermenin ne demek olduğunu, acısını biliyor. Bizleri hiç yalnız bırakmadı. Yalova'nın böyle bir insana ihtiyacı var. Ne olur onu da sizler yalnız bırakmayın. Her şey için sağ olun”
diye konuştu.Duygu dolu anlar yaşayan Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman ise,
“Benim için de zor bir konuşma. Herhalde açtığımız parklar içerisinde yaptığım konuşmaların en zoru olacak. Cemal Süreya diyor ki; Her ölüm erken ölümdür. Bu iki evladımızın ölümü Cemal Süreya'nın dediğinden daha da erken bir kayıp oldu. Burada çocukların gülerek, oynayacak olması ikisinin de ruhunu şadedecek. Ben bu isimleri verirken tabii ki ailelerin acılarını tazelemek gibi bir derdim yok. Onların duygularını tekrar tekrar acıyı yaşatmak gibi bir düşünce yaşamıyorum. Aksine bir ders çıkartılması lazım hayattan. Bir gün hepimizin gideceği yer kara toprak. Birbirimizi kırmadan, üzmeden, dünyanın maddiyatına fazla takılmadan bu yaşamda önemli olan iyi bir iz bırakabilmek. Ne olursa olsun iki evladımızın iyi bir iz bıraktığına yürekten inanıyorum. Allah ikisine de gani gani rahmet eylesin. Gerek İsmetpaşa mahallemize gerekse Yalovamıza hayırlı uğurlu olsun”
dedi.Konuşmaların ardından iki denizcinin isminin yer aldığı tabela açıldı. Oyun parkında futbol sahası ve oyun alanının yanı sıra üzerinde 'Sinan ve Yüce' yazılı tekne de yer alıyor.KAZA NASIL OLDU

Tanzanya bandıralı Maestro ve Candy isimli iki LPG (Likit Petrol Gaz) tankeri gemi, 21 Ocak'ta aralarında yük transferi yaparken patlama olmuş ve ardından her iki gemi de alev almıştı.

Yaşanan olayda gemilerde bulunan toplam 32 personelden 8'i Türk 12 kişi kurtarılmış, 4'ü Türk 10 kişinin cansız bedenlerine ulaşılmıştı.

4’ü Türk 10 personel ise halen kayıp durumda.

**************************

Gemipersoneli.com olarak;
Elim kazada hayatını kaybeden arkadaşlarımız için Allah'tan rahmet,
Yakınlarına sabırlar dileriz..

Bu kazada hayatını kaybeden Yalova'lı denizcilerin ailelerine gerekli desteği veren Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman 'ı hassasiyetlerinden dolayı kutlarız.

Bu kazada 4 Türk denizcimiz hayatını kaybetmiş ve 4 Türk denizcimizi ise halen kayıp durumdadır.

Aynı duyarlılığı ilgili diğer yetkililerin de göstermelerini bekliyoruz..

**************************

KONU İLE İLGİLİ ÖNCEKİ HABERLERİMİZ;
- Kerç Boğazı'ndaki yangında ölen Yalova'lı denizcilerin adı yaşatılacak
- Kerç Boğazı’nda yanan gemiler 1 ay sonra nihayet söndürülebildi
- Hayatını kaybeden denizciler son yolculuğuna uğurlandı
- Türk denizcilerin cenazeleri İstanbul'a getirildi
- MAESTRO’nun kaptanı faciayı anlattı
- Gemi faciasında hayatını kaybeden Türk personelin isimleri
- Yanan gemilerden kurtarılan Türk personelin isimleri belli oldu
- Kerç boğazındaki tankerlerde patlama meydana geldi, Türk personel ve kayıplar var
Kaynak: Sondakika
Eklenme tarihi: 27.02.2019
Share |
YORUMLARINIZ
Aşağıdaki bölüme haber ile ilgili yorumlarınızı yazabilirsiniz


Adınız Soyadınız:
Başlık:
YORUMUNUZ:
Gemilerde güvenlik ne durumda
Güvenli bir çalışma ortamı var
Güvenlik var ama gemiler eski
Her şey göstermelik güvenlik yok

Önceki Anketler
Kurumsal Üyelerimiz
 ATLAS GRUP Denizc..
 DALYAN Denizcilik
 GAMMA Denizcilik
 BALU Yatçılık
 BİSTEK Gemi Elekt..
 AKIN AKSU Yat
 DEK Shipping
 RABİA Denizcilik
 RİZE İPEKYOLU Den..
 ALUNA ESTATES S.A
...


www.gemipersoneli.com   © Gemipersoneli.com - Tüm Hakları Saklıdır.  Kullanım Şartları  Gizlilik Prensipleri  İletişim