Gemipersoneli.com - Reklam
Üye girişi
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye ol | Şifremi Unuttum
Menü
Ana Sayfa
Foto Galeri
İş Fırsatları
Haber Arşivi
Hakkımızda
Sistem Nasıl Çalışıyor
Üye İstatistikleri
Medyada Sitemiz
Mesaj Panosu
GEMİ VİDEOLARI
Gemici Belgesi
İletişim
İçerik
Bilgi bankası
Liman Başkanlıkları
CV Hakkında ipucu
Makaleler
Anket
Linkler


Share |
24 Temmuz 2024
Haber
Anket
Kaptanı katleden yağcı tutuklandı
“İnce Karadeniz” isimli kargo gemisinin kaptanı Bora Ekşi, gemi Hint Okyanusu’nda seyir halindeyken geminin makine yağcısı Ergin Aktaş tarafından bıçaklanarak öldürülmüştü.

20 Aralık sabahı Hint okyanusunda seyir halindeki İnce Karadeniz isimli Türk gemisinin Kaptanı “Bora Ekşi”, kendi kamarasında geminin makine yağcısı Ergin Aktaş ‘ın bıçaklı saldırısına uğrayarak hayatını kaybetmişti. Saldırgan yağcı Ergin Aktaş diğer personel tarafından etkisiz hale getirilmek istenirken 4 personel daha yaralanmıştı."İnce Karadeniz" isimli gemi Kolombo limanına vardığında, gemi kaptanı Bora Ekşi'yi katleden yağcı Ergin Aktaş limanda hazır bulunan polisler tarafından tutuklandı.Kaptan Bora Ekşi 'nin ailesinin, katilin Türkiye'ye iadesi ile ilgili girişimlerde bulunduğu öğrenildi.

Gemi sahibi "İnce Denizcilik" firması tarafından yapılan açıklamada ise yaralıların tedavi edildiği, gemiden ayrılmak isteyen personelin yurda dönüş işlemlerinin başlatıldığı belirtildi.

FİRMA TARAFINDAN YAPILAN AÇIKLAMA

İnce Denizcilik tarafından yapılan son açıklamada şu ifadeler yer aldı;

"22 Aralık saat 07.53'te Kolombo limanına demirleyen gemimizden ilk iki saat içerisinde iki yaralı personelimiz alınarak hastaneye çıkarılmıştır. Kolombo savcılığının gemimizin limana yanaştırılması emriyle, gemi öğlen saatlerinde limana yanaştırılmıştır. Limana yanaşmaya müteakip tüm yetkili kurumlar gemiye çıkarak soruşturmaya başlamışlardır.

Kolombo limanına varmış olan şirket yetkilimiz gerekli izinleri alarak, yerel otoritelerle koordineli çalışmaya başlamıştır.

Savcılık emriyle tüm olay yeri incelenmiş, zanlı Ergin A. polis nezaretinde gemiden çıkarılmıştır. Konu yargıya intikal ettiği için, adli süreç takip edilmektedir. Merhum kaptanımız Bora Ekşi'nin cenazesi gemiden çıkarılarak Adli Tıp tarafından teslim alınmıştır. Cenazenin ivedilikle yurda getirilmesine dair büyükelçiliğimizin ve yerel yetkililerin yardımlarıyla bu akşam ya da yarın sabah işlemler tamamlanarak naklin gerçekleşmesi sağlanacaktır. Merhum kaptanımızın ailesi ve yakınlarına gelişmeler şirket temsilcimiz tarafından anında bildirilmektedir. Yaralı iki personelimizin dün gece yarısından önce ameliyatları tamamlanmış olup, sağlık durumları hakkında doktorları tarafından iyi olduğu bilgisi alınmıştır. Bugün doktor kontrolüne müteakip uçuş için mâni olmadığına dair rapor alınması bekleniyor. Rapor alınmasının ardından personelin de isteğine bağlı olarak yurda dönüşleri sağlanacaktır.

22 Aralık akşam saatlerinde savcılığın izniyle gemimizin yeni katılan kaptanımızın kumandası altında limandan kalkarak, tüm yasal işlemlerin tamamlanmasını beklemek üzere Kolombo liman sahasına tekrar demirlemiştir. Diğer hafif yaralı personellerimiz doktor muayenesi için bugün, Sahil Güvenliğin iznine müteakip, hastaneye çıkarılacaklardır. Dün akşam saatlerinde gemimizin kontrolü ve idaresi yeni katılan kaptanımıza teslim edilmiş olup, şirketimiz mevcut personelden ayrılmak isteyenlerin yurda dönüş işlemlerine başlamıştır."


*****************

KONU İLE İLGİLİ DİĞER HABERLERİMİZ;
- Durdurulmasaydı katliam yapacaktı
- Gemideki dehşet ile ilgili açıklama
- Cinnet geçiren Yağcı, Kaptanı katletti !
Eklenme tarihi: 23.12.2019
Share |
YORUMLARINIZ


Kemalizmin sonu
Hicbir kimse çıkıp gerçeği söylemiyor, sirket bile olayı örtüyor, olayın 10 kasım anma töreniyle alakası yok diyor.. saklayın halinin altına süpürsün gitsin,lakin bunlar karşımıza katlanarak çıkacak... Bu ülkede atatürkü mehdi kutsal olarak gorende6 sıradan fani bir insan olarak görende cok insan var.benim tanıdığım pek çok kişi bile bir madeni paranın bile yere düşmesine tahammül edemiyor,onlara göre üzerinde atatürk resmi varmis..alcak yerde olamazmış.. mevzu şu gemilerde zabitler kaptanlar personeli atatürkü anma törenine katilmaya zorlaması doğru değil, denizcilik mesleği küresel bir meslek...biz denizde değişik dil,din,ırk,farklı politik özelliğe sahip insanlar, hintli, gürcü, azeri, romen, rus, filipinli, hep bir arada çalışıyor yaşıyoruz.. denizde böle monarsik bir yapı olursa hintlilerin biz müslümanları inek eti yiyoruz diye öldürmesi lazım gelmezmi..insanlar başkalarının inanç ve siyasi kültürel görüşlerine saygı ve hoşgörü göstermeliler... atatürkü seçinde sevmeyen baskı, işine son verme kusuru olarak görmemeli, kaptan ve zabitler bu konularda eğitilmesi gerek, eğrilmezse sonuç böyle ölümlerin olması kaçınılmaz. Şirketler gemilerine bu konularda talimat yazılı asmaları

Yazan: Alparslan bozkurt - 24.12.2019 10:38:03


Katilsin
İnsan öldürmüşsün.. Katilsin.. Kime ne anlatacan, özrü yok !.. Savunulacak bir tarafı da yok, cezanı çekeceksin
Yazan: Usta Makine Tayfası - 24.12.2019 00:01:36
Aşağıdaki bölüme haber ile ilgili yorumlarınızı yazabilirsiniz


Adınız Soyadınız:
Başlık:
YORUMUNUZ:
Denizcilik mesleği ile ilgili ne düşünüyorsunuz
Çok güzel
Mecbur kalınca yapılacak bir iş
Zabit için iyi alt personel için kötü
Kesinlikle yapılmaz

Önceki Anketler
Kurumsal Üyelerimiz
 EFOR Denizcilik
 ATASOY Uluslarara..
 ONUR Denizcilik v..
 MİDSHİP Maritime
 MS Denizcilik ve ..
 KALYON Denizcilik..
 F.ÖMEROĞLU Ltd Şt..
 SELİNDA Boat
 GÜNEŞLİ Denizcili..
 PACMAR Denizcilik..
...


www.gemipersoneli.com   © Gemipersoneli.com - Tüm Hakları Saklıdır.  Kullanım Şartları  Gizlilik Prensipleri  İletişim